Штамп у паспорті. Кому з чоловіків дозволять виїхати за кордон під час війни
Прикордонники пояснили правила оформлення документів
Чоловіки віком 18-60 років, які постійно проживають за кордоном, можуть виїхати за межі України під час війни за умови правильного оформлення документів.
У яких випадках прикордонники дозволять виїзд, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на VisitUkraine.today.
Виїхати можна лише зі спеціальним штампом у документах
Чоловіки, які постійно проживають за кордоном, мають право виїжджати з України під час воєнного стану.
Фото: Перевірка документів на кордоні (facebook.com/zahidnuy.kordon)
Державна прикордонна служба України пояснила, що чоловіки із цієї категорії віком від 18 до 60 років мають право на виїзд за умови наявності спеціальних відміток у документах – штампа в паспорті:
"Згідно статті 4 Закону України "Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України" такими відмітками можуть бути:
- Запис міграційної служби у паспорті з текстом "Постійне проживання в ____"/печатка "Оформлено виїзд на постійне проживання" (назва країни та дата).
- Запис дипломатичної̈ установи України у паспорті "Постійне проживання в ____"/"Прийнятий на консульський облік" або довідка про перебування на консульському обліку, яку можна отримати з використанням засобів відомчої̈ інформаційної системи МЗС".
Що таке вибуття за кордон: пояснення процедури
Пояснення, як можуть виїжджати з України чоловіки з посвідкою на постійне проживання за кордоном, раніше надавала Державна прикордонна служба на Урядовому порталі.
"Людина, яка вибула, втратила зв’язок, не стоїть на обліку в тому чи іншому військовому комісаріаті і не є військовозобов’язаною, може спокійно перетнути кордон. Якщо ж людина фактично проживала за кордоном, але не оформила своє вибуття за офіційною процедурою, не знялася з обліку у військкоматі, на жаль, вона не може вибути з України", - відзначили у повідомленні.
Фото: Прикордонниками треба показати відмітку про вибуття на постійне місце проживання за кордон (gettyimages.com)
Вибуття на постійне місце проживання за кордон – це спеціальна процедура, за якою отримують дозвіл у Державній міграційній службі України. Під час оформлення цього документу відбувається погодження виїзду з військовим комісаріатом.
Чоловік, який офіційно змінив місце свого постійного проживання, не перебуває на обліку у жодному військовому комісаріаті України, не є військовозобовязаним. Це дає право перетнути кордон та виїхати з України під час воєнного стану в країні.
Якщо громадянин України фактично проживає за кордоном, але не оформляв своє вибуття за офіційною процедурою й не знімався з обліку у військовому комісаріаті, не має право залишати територію нашої країни.
Нагадаємо, ми писали, які зміни чекають біженців за кордоном із 1 вересня.