Правила подорожей під час війни: головні обмеження по регіонах України
У Держтуризмі розповіли, які заборони діють в областях
Літній відпочинок в Україні – це подорожі на природу і до моря. Оскільки морське узбережжя цього року випадає з туристичних напрямків, оздоровитися можна в горах, лісах і біля водойм.
Однак через війну багато територій залишаються небезпечними, а також закритими через близькість до інфраструктурних об'єктів.
Де і як можна відпочивати, а також який перелік актуальних заборон в різних областях країни, TRAVEL РБК-Україна розповідає з посиланням на Держагентство розвитку туризму.
Комендантська година, сховища та правила для туристів
Туризм в Україні продовжує працювати навіть в умовах війни, проте багато хто не знає правил безпеки під час подорожей.
"Нагадуємо, що подорожувати і пересуватися країною не заборонено. Слід пам'ятати, що в кожній області за безпеку відповідають, перш за все, військова адміністрація, а також місцева влада, ДСНС, поліція і військові", - відзначають в ГАРТ.
Якщо правила і обмеження в тому чи іншому регіоні невідомі, варто звертатися до перерахованих структур, щоб уточнити безпечні локації і активності.
Фото: Фотосесії у полях Київської області зараз небезпечні (unsplash.com/max-kukurudziak)
Збираючись у подорож, варто дізнатися наявність укриттів по маршруту вашої подорожі. Туроператорам і екскурсоводам теж необхідно формувати маршрути з урахуванням розташування бомбосховищ.
"Якщо ви плануєте відпустку або хочете відвідати туристичні локації, перед візитом потрібно уточнити графік роботи об'єкта. Також просимо при плануванні туристичних подорожей враховувати, що на території областей діє комендантська година. Як правило, вона триває з 23.00 поточної доби до 05.00 наступної доби", - нагадують туристам.
Загальні заборони на всій території України: що потрібно знати
Плануючи відпочинок на природі, варто врахувати, що під час війни введені загальні заборони і обмеження на певні активності:
- Сплави, походи, прогулянки та екскурсії маршрутами біля критичної інфраструктури, військових і стратегічних об'єктів – заборонені по всій Україні.
- Масові заходи (фестивалі, концерти) заборонено проводити в умовах воєнного стану.
- Деякі гірські маршрути, водойми, ліси в різних областях також обмежені до відвідування.
- Недоступні також туристичні точки, наближені до кордонів з Білоруссю і Росією.
- Відпочинок на сході України, зокрема в прифронтових зонах, небезпечний через активні бойові дії.
- Слід утриматися від подорожей на територіях, які були під окупацією.
Фото: Природа в Донецькій області (unsplash.com/olga-subach)
Які обмеження варто враховувати в більш безпечних регіонах України
Центральні і західні області України вважаються більш безпечними для відпочинку на природі, але варто враховувати, що в більшості з них продовжують діяти заборони на відвідування лісів і купання в деяких водоймах.
- В Києві і Київській області не можна ходити в ліс і зелені зони поза межами житлових масивів.
- В Черкаській області можна відпочивати тільки біля водойм, які визначила військова адміністрація. В обласному центрі офіційно відкриті 5 пляжів: три комунальних і два приватних. Відвідування лісів категорично заборонено.
- В Полтавській області теж не можна відвідувати ліси. Купатися можна тільки без плавзасобів, виняток - в рамках спортивних змагань.
- На Волині повністю заборонено відвідувати ліси через те, що область межує з білоруським кордоном.
- В Львівської області можна ходити в ліс, але заборонено в'їжджати в нього на транспорті. Винятки - велосипедом по транзитному шляху. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Дозволені сплави на байдарках і катамаранах. Купатися і засмагати дозволено тільки на пляжах, перевірених ДСНС.
- В Закарпатті можна ходити в ліс, але деякі маршрути біля кордонів для відвідування закриті. Наприклад, в частині Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника. Заборонені польоти на одномоторному літаку, популярні у туристів.
Фото: Скелі Довбуша в Івано-Франківській області (unsplash.com/vladislav-babienko)
- В Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори і ліси. На території курорту Буковель не можна кататися в лісах на джипах, квадроциклах, баггі і мотоциклах.
- В Тернопільській області немає заборони на відвідування лісів, але палити багаття не можна. Всі туристичні об'єкти працюють в звичайному режимі. Проводиться туристична діяльність на водоймах.
- Всі туристичні об'єкти Вінниччини працюють в звичайному режимі. Дозволена туристична діяльність на водоймах, крім місць, де є об'єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. Ходити в ліс заборонено.
- В Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, одна не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницької, Зарічненської, Висоцької, Миляцької, Старосільської, Березівської.
- В Житомирській області дозволений збір ягід, грибів та лікарських рослин в лісах, крім територій, які знаходяться за 20 кілометрів від кордону України з Республікою Білорусь і тимчасово окупованих місцевостей. Заборонено відвідування заповідників області. Водойми поруч з об'єктами критичної інфраструктури закриті, на інших можна купатися.
- В Хмельницькій області всі туристичні об'єкти працюють в звичайному режимі. Відвідування лісів дозволено, заїжджати можна тільки на велосипедах, розводити багаття заборонено.
Нагадаємо, ми писали, у Чернігові почали відновлювати самобутню дерев'яну архітектуру.