Українці закликають при виїзді до Європи під час війни брати з собою й тварин
За даними ООН, з початку вторгнення і війни Росії проти України за кордон виїхало вже близько 3 мільйонів наших громадян. Багато людей намагаються забрати з собою домашніх тварин: котів, собак і навіть папуг. Багато країн Європи значно спростили в'їзд українцям з домашніми улюбленцями.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на УНІАН. Як виїхати за кордон з домашньою твариною без зайвих турбот і не залишати в порожньому будинку свого вихованця – далі у матеріалі.
З самого початку війни в Україні у зв'язку з введенням воєнного стану "Укрзалізниця" значно спростила правила проїзду по країні з тваринами.
У прес-службі компанії підкреслили, що власники тварин повинні мати при собі ветеринарний паспорт і перенесення для кожної тварини. Також у відомстві попросили не залишати тварин напризволяще, а брати з собою в поїзд.
Наталія Пирогова - родом з Житомира. Поїхала в гості до сестри в Харків буквально за два дні до вторгнення Росії. Збиралася залишитися у неї на кілька днів, тому забрала з собою кішку, яку не було з ким лишити. Коли почалася війна, їм усім довелося ховатися в бомбосховищах, коли були обстріли. Кожен раз брала кішку з собою, згадує вона в розмові з РБК-Україна.
"Мені вдалося вибратися на евакуаційному поїзді тільки на п'ятий день. Спочатку брала з собою переноску для кішки, але довелося віддати її іншим людям, яким потрібно було вивезти тварину дуже терміново. Тому везла свою кішку, просто загорнувши в куртку. Просто зайшла в поїзд, ніхто нічого не перевіряв і не питав. Доїхали без проблем, і я дуже рада, що ми нарешті вдома. Закликаю не кидати вдома своїх улюбленців: перевезти їх не так складно, як здається", — розповідає Наталя.
У кожній країні встановлені свої правила для в'їзду з тваринами, але в країнах ЄС вони приблизно однакові.
Фото: Під час війни "Укрзалізниця" спростила правила перевезення тварин у поїздах (unsplash.com)
У більшості країн Європи встановлені наступні правила перевезення тварини:
Однак війна може перешкодити виконати всі ці умови. Якщо доводиться швидко евакуюватися, мало хто думає про список документів для тварини.
Але це абсолютно не привід залишати улюбленого вихованця вдома. Навпаки - українців закликають забирати їх із собою, адже у більшості випадків при перетині кордону на сьогодні просять лише заповнити онлайн-реєстрацію на тварину: її можна знайти на сайті Кабміну.
Волонтери, які допомагають українцям виїхати за кордон із твариною, наголошують: просто виїжджайте – без чіпа, без паспорта: пропустять усіх. Можете вивозити тварин ваших сусідів: їх теж пропустять.
Далі ця інформація передається районному ветеринару, який допоможе оформити всі документи. Якщо ви не можете вказати майбутню адресу проживання, вам потрібно мати заповнену декларацію з собою.
У Кабміні пояснюють: якщо мандрівник не може вказати адресу місця проживання домашніх тварин у Польщі, потрібно дотримуватися правил:
"У такому випадку необхідні маніпуляції зробить черговий ветеринар відразу після перетину кордону. Якщо ваш вихованець не кіт або собака, а гризун, Рептилія, земноводна або інша тварина, то в Польщі воно тимчасово звільняється від отримання дозволу головного ветеринарного лікаря", — пояснюють на сайті Кабінету Міністрів.
Киянка Світлана Никифорова виїжджала в Європу з усією родиною: донькою, мамою і сестрою. Також вивезла двох кішок, оскільки не було можливості залишити їх у друзів або знайомих, розповідає вона РБК-Україна.
Жінка додає, що навіть якби й була можливість залишити тварин у Києві, то морально дозволити собі їй це було б складно: хотіла забрати їх із собою.
Фото: За словами киянки, коли постало питання про те, чи забирати з собою кішку, вона навіть не сумнівалася, що вивезе її з собою (unsplash.com)
"Ми вчотирьох, а також з двома кішками, перетнули кордони трьох країн. Спочатку в'їхали до Польщі, потім до Німеччини, і кінцевим пунктом стала столиця Франції. Тут живе наша родичка: вона запропонувала нам дві окремі кімнати в своїй квартирі. Можу сказати впевнено: подорожувати з тваринами в такому особливому положенні можна і потрібно. Підкреслю - ні в одній з країн нас не питали документи на тварин. Тільки упевнилися, що їм комфортно перебувати в переносках і чи вистачає їм там простору", — згадує дівчина.
В іншої Киянки, Тетяни Єрінчак, був вибір: залишити собаку вдома або забрати з собою під час виїзду до Польщі. Вирішила вибрати другий варіант.
"Їхали до кордону потягом. Потім стояли у величезних чергах. У поїзді тільки запитали, чи є у собаки мікрочип. Далі в Польщі уточнили інформацію про те, чи є у нас паспорт на тварину. Він у нас був, я його оформила ще до війни. Далі скрізь пропускали без проблем, а по приїзду до Варшави волонтери запитували, чи потрібна допомога ветеринара. Готові були надати її безкоштовно", - пояснює вона.
Нагадаємо, ми писали, в яких країнах екстрено скасували всі вимоги та приймають українців навіть без закордонного паспорта.