Пелєшацький міст з'єднав Дубровник і материкову частину країни
Перший круїзний лайнер пройшов під Пелєшацьким мостом у Хорватії. Міст з'єднав регіон Дубровник-Неретва з материковою частиною країни.
Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на "Балканський оглядач".
Уточнюється, що круїзний лайнер Bolette з Капітаном з Дубровника став першим кораблем, що пройшов під новозбудованим Хорватією Пелєшацьким мостом до затоки біля міста Неум (Боснія і Герцеговина).
"Лайнер Bolette пройшов сюди під час круїзу з Багамських островів. Довжина лайнера становить трохи понад 237 метрів, ширина – 32,5 метра. Повітряна осадка або висота від води до найвищої точки на кораблі становить 48,1 метра, дозволена висота проходу під Пелєшацьким мостом – 55 метрів", — пише видання.
На лайнері — 12 палуб, він вміщує 1380 пасажирів. Це найбільший лайнер, який коли-небудь ставав на якір у єдиного міста Боснії і Герцеговини на Адріатичному узбережжі.
Фото: Довжина лайнера становить більше 237 метрів, ширина — 32,5 метра (facebook.com/ploce.com.hr, facebook.com/metkovicnet)
Поки лайнер стоятиме біля берегів, кільком сотням пасажирів організують туристичну подорож по Боснії і Герцеговині. Вони побувають в Міжгор'є, побачать водоспад Кравіца а також Мостар і Сараєво.
У Хорватії очікують, що міст Пелєшац вирішить одну з найскладніших проблем регіону Дубровник-Неретва, з'єднавши його з основною частиною країни. Найближчим часом міст введуть в експлуатацію.
До цього дорога до Дубровника з іншої частини Хорватії пролягала через територію Боснії і Герцеговини, місто Неум – єдиний морський курорт Боснії і Герцеговини.
Дубровник-Неретва вважається наймальовничішим округом Хорватії з його столицею Дубровником. Тут знаходяться й інші важливі міста – Плоче, Меткович, Корчула і Опузень, а також мальовничі острови.
Фото: Розташування Пелєшацького мосту (wikipedia.org)
Фото: Процес будівництва моста (wikipedia.org)
Пелєшацький міст почали зводити у 2007 році. Через це між Боснією і Хорватією не раз виникали суперечки. Річ у тому, що міст дозволить Хорватії обійти Боснію і з'єднати її з півостровом Пелешац.
Він з'єднав материкову частину Хорватії з популярним туристичним регіоном таким чином, що можна буде уникнути перетину території Боснії в коридорі Неум.
На тлі політичних суперечок і фінансових труднощів будівництво моста у 2012 році зупинили, але потім відновили — кошти на це виділив Європейський Союз.
Відео: Види на новий міст з дрона (youtube.com/Lankosher)
Нагадаємо, у Чехії відкрили найбільший підвісний міст у світі.