15 цікавих фактів про країну і секрет її популярності у мандрівників
Ізраїль відкрив свої кордони для наших туристів з 4 липня. Хоча подорожі цього літа актуальні небагатьом українцям, ця країна залишається привабливою локацією для відвідування.
TRAVEL РБК-Україна розповідає, як Ізраїлю вдається залишатися популярним туристичним напрямком всупереч війні, і цікаві факти про унікальність цієї країни.
Країна, яка живе в стані війни сім десятиліть, стала популярною у туристів з різних куточків світу.
Сама держава була проголошена 14 травня 1948 року на основі резолюції Генеральної Асамблеї ООН №181 від 29 листопада 1947 року, за якою Палестина була розділена на дві держави. Наступного дня, 15 травня 1948 року, ізраїльтян атакували армії 5 арабських держав – так почалася перша арабо-ізраїльська війна 1948-49 років.
Конфлікт вийшов за межі Палестини і переріс у протистояння між Ізраїлем і іншими арабськими державами в регіоні.
У червні 1967 року відбулася 6-денна війна, в якій проти Ізраюлю виступили Єгипет, Сирія, Йорданія, Ірак і Алжир. Ізраїль знищив військово-повітряні сили арабської коаліції та звільнив Єрусалим.
У 1973-74 роках відбулася друга арабо-ізраїльська війна. У 1979 році був підписаний мирний договір із Єгиптом. У 1990 Ізраїль зазнав нападу з боку Іраку під час війни в Перській затоці. У 1994 році був підписаний мирний договір з Йорданією.
Одне з критичних протистоянь - Єрусалим, в якому знаходиться Стіна плачу, Перший і Другий храм в юдаїзмі. Законом затверджено, що Єрусалим — вічна і неподільна столиця єврейської держави. Однак і для мусульман це місто є третім за значимістю після Мекки і Медіни.
У 2021 році радикали ХАМАС почали повітряні атаки на сектор Гази. Причиною послужили зіткнення між арабами і євреями біля мечеті в Східному Єрусалимі, коли ізраїльський суд постановив вилучити будинки у арабів на користь євреїв, які були їхніми власниками до 1948 року.
Однією з причин, за якою Ізраїлю вдалося розвиватися і залучати туристів, фахівці називають безпеку на більшості територій.
Фото: Туристи на Мертвому морі (pixabay.com)
"Їх обстрілюють, але не кожен день. І поки немає ескалації, в центрі це не відчутно, і країна живе в звичайному режимі", - розповідає в коментарі РБК-Україна Анна Формакідова, директор турфірми Statours, що спеціалізується на турах до Ізраїлю.
Другим фактором, який зіграв на руку ізраїльському туризму, виявилася наявність святих місць, які приваблюють безліч паломників.
"Ізраїль популярний завдяки релігійним місцям. Паломників війна не зупиняє. Адже навіть цього літа хасиди мають намір приїхати до Умані на щорічне паломництво, хоча їх всіляко відмовляють", - ділиться експерт.
Третій "магніт" Ізраїлю – розвиток технологій і бізнес.
"В Ізраїлі семимильними кроками розвивається IT, медицина та інше. Діловий туризм в Ізраїлі на вищому рівні - туди приїжджає величезна кількість мільйонерів", - розповідає Анна Формакідова.
Паралельно з цими факторами туристів приваблює атмосфера свободи і розкутості.
"В Ізраїлі немає обмежень у поведінці – що хочеш, те й роби. Можна носити будь-який одяг, а не так, щоб коліна і руки були прикриті. Можна проводити паради ЛГБТ-спільноти", - зазначає вона.
При цьому, за словами експерта, туристів також приваблює дуже смачна їжа і легке спілкування. Також різноманітність варіантів відпочинку: чотири моря (Середземне, Червоне, Мертве і Галілейське (озеро), концерти, виставки.
"Паломництво, медицина, відпочинок та екскурсії. Подивитися, відпочити, смачно поїсти – це те, що вабить кожного туриста", - описує експерт "магніти" Ізраїлю.
Також в Ізраїлі дуже розвинена культура спорту: всі бігають, їздять на велосипедах, туристам доступні байдарки, каное, спуски гірськими річками.
"Серед туристів дуже багато гостей зі США, Китаю, навіть із ОАЕ почали дружити і налагодився туризм. З України також було багато туристів, а зараз через ситуацію з війною поодинокі українці чекають, поки ситуація після відкриття для нас кордонів проясниться",-розповідає про географію туристів фахівець.
На її думку, в України є абсолютно всі передумови, щоб стати таким самим привабливим туристичним напрямком після війни.
Нагадаємо, ми писали, що через рік Україна буде в топ-5 країн світу для відвідування туристами.