Офіс Володимира Зеленського хоче змінити стратегію інформаційної безпеки України
В Офісі Володимира Зеленського було висунуто пропозицію про створення всесвітнього російськомовного інформаційного каналу. Політичний консультант (GN Consulting) Михайло Кацин розповів про наслідки реалізації нової ідеї Офісу Зеленського. На його думку, створення російськомовного каналу – абсолютно правильна ідея. Про це він розповів в інтерв'ю "Інформатору".
Навіщо створювати російськомовний канал?
Експерт нагадав, що одним з опорних інструментів Російської Федерації в тій гібридної війні, яку вона веде проти нашої країни, є ЗМІ. Під час окупації та воєнних дій в АТО і ОНС Росія вела активну інформаційну війну, вбиваючи і росіянам, і українцям ті ідеї, які сприяли розколу в нашому суспільстві між різними областями нашої країни.
"З 2010 року Росія створювала телеканал "Russia Today", головною метою якого було створення проросійського лобі за кордоном, щодо створення проросійських симпатій серед європейців, американців. Це – англомовний канал, який планомірно вбивав у голови європейців і американців точки зору Кремля. І проросійські настрої серед крайніх націоналістів і консерваторів Європи і США навіть сьогодні вкрай сильні, що видно по риториці політиків цих країн подібної орієнтації. А таке було б неможливо, якби частина населення цих країн не підтримувала б дії режиму Путіна", - розповідає політконсультант.
Зеленський запускає російськомовний канал – думка експертів (колаж РБК-Україна)
Саме тому Україні необхідно проводити агресивну інформаційну політику. Кацин заявив, що мова повинна йти не тільки про створення російськомовного каналу, але і потужного державного англомовного каналу, який підносив би українську точку зору на події для жителів Заходу.
"Важливо, щоб такий телеканал підносив українську точку зору на внутрішньополітичні і зовнішньополітичні події не тільки для росіян, але і для російськомовних громадян, які проживають, наприклад, у Прибалтиці, Німеччині, Австрії. Тобто, ми говоримо зараз про всі країни, які густо населені вихідцями з пострадянського простору, включаючи США і Ізраїль. Це абсолютно правильна ідея, оскільки вона лягає в ту стратегію інформаційної безпеки, яку наша держава повинна переслідувати в принципі", - вважає експерт.
На його думку, ще однією перевагою російськомовного телеканалу є можливість безпосередньо спілкуватися з росіянами. Кацин вважає, що створення такого каналу та демонстрація того позитивного, що відбувається в нашій країні, дали б додатковий імпульс опозиційним силам в Російській Федерації.
Боротьба за уми українців виїхали
Експерт відреагував на заяву заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенко, який сказав, що головне завдання каналу – боротися за уми українців.
"Я вважаю, що, з одного боку, це – боротьба за уми українців, які розмовляють російською мовою, оскільки вони є глибоко патріотичними українцями. З іншого боку, ті українці, які в 2014 році виїхали в Росію, це – боротьба і за їх уми. Щоб вони зрозуміли, що в Україні вони зможуть знайти свободу, що тут створені всі умови для того, щоб вони могли саморозвиватися. Щоб вони, нарешті, зрозуміли, що тут їхня батьківщина, а не в Москві чи Ростові, і вони повернулися. І для цього такий телеканал просто необхідний", — упевнений Михайло Кацин.
Україномовна опозиція
Михайло Кацин також заявив, що багато україномовних жителів країни можуть негативно сприйняти новий проект.
Зеленський запускає російськомовний канал – думка експертів (колаж РБК-Україна)
"Зрозуміло, що у когось це викличе негативні емоції. Але більшість громадян нашої країни, які навіть говорять тільки по-українськи, зрозуміють необхідність створення такого каналу і підтримають його. Ми не просто боремося за повернення наших територій і відновлення територіальної цілісності нашої країни, ми боремося ще й за уми тих наших громадян, які проживають у аннексированному Криму, на окупованих територіях або в Росії. Ми боремося за ментальне повернення наших співгромадян в Україну. І створення такого ЗМІ стане сигналом нашим громадянам, що незалежно від того, на якій мові ви говорите, Україна була, є і залишається вашим рідним домом", — вважає експерт.
Що з цього вийде?
Політичний аналітик вважає, що, якщо цей канал отримає належне фінансування, буде мати чітку стратегію свого розвитку, а головне – команда журналістів буде дійсно видатною, тоді канал зможе стати серйозною зброєю в гібридній війні проти України.
"Вважаю, що цей телеканал має бути тільки державним, оскільки він працює на державу. Він повинен повністю фінансуватися державою, щоб ніякий олігарх не зміг його перекупити. Адже мова йде не про інтереси якоїсь фінансово-промислової групи, а про інтереси нашої країни", — підсумував Кацин.
Зеленський запускає російськомовний канал – думка експертів (відео: youtube.com)
Нагадаємо, що раніше власник NewsOne анонсував "телеміст" на російському ТБ.