Доктор Євген Комаровський розповів про таку поширену проблему, як біль у спині. Причому недуга це останнім часом став значно "молодіти". Лікар перерахував основні фактори ризику і пояснив, у яких випадках не можна затягувати з візитом до лікарні, щоб з'ясувати точний діагноз і методи лікування.
Про це доктор Комаровський розповів на своєму YouTube-каналі.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, біль у спині є постійною проблемою у 25% всіх людей у світі, і турбує вона 50% працездатного населення.
"Проблема зачіпає 100% дорослого населення нашої країни... Рано чи пізно болі в спині до вас прийдуть... Це болі в попереку, в шиї, рідше - в грудному відділі хребта... а взагалі є мільйони діагнозів", - розповів лікар і додав, що й у нього самого такі болі бувають.
Комаровський зазначив, що хоча біль в спині зазвичай проявляється з віком - в нинішній час вона "стрімко молодшає". Це пояснюється специфіками роботи у багатьох людей і способом життя: "офісні" роботи з багатогодинним сидінням за комп'ютерами, а після трудового дня ще й вдома - перед телевізорами або ноутбуками.
"Ще одним природним фактором ризику є погана фізична форма. Хребет, для того, щоб нормально виконувати свої функції, повинен підтримуватися м'язами (перш за все м'язами спини та черевного преса). І якщо ми не працюємо над цими м'язами - навантаження на хребет збільшується, і це збільшує ризик виникнення болю в спині", - розповів педіатр і телеведучий.
Серед інших факторів лікар назвав вагу, професійну діяльність, генетику, а ще - раптові фізичні навантаження і погані звички.
"Один зі специфічних факторів - це спорт вихідного дня. Тобто коли ми тиждень б'ємо байдики, а потім різко у вихідний даємо навантаження, як правило, неграмотно й непрофесійно, то потім у понеділок у багатьох болить спина", - зазначив Комаровський.
Ще однією серйозною причиною він назвав куріння.
"Тому що куріння зменшує інтенсивність кровотоку в хрящах і в кістковій тканині, збільшуючи ймовірність виникнення болю в спині", - пояснив доктор.
Комаровський перерахував стани, за яких необхідно звертатися за медичною допомогою, отримати конкретний діагноз і схему лікування, а не займатися самолікуванням.
Так, коли лікар поставить точний діагноз, можна буде призначати правильне лікування.
Нагадаємо, раніше доктор Євген Комаровський назвав основні правила профілактики від віспи мавп.
Також ми писали, що перед цим Євген Комаровський розповів, чому люди не хворіють під час війни, і чому важливо звертатися до лікаря навіть під час військових дій.