Про зараження COVID-19 може розповісти шкіра: які симптоми
Про зараження на коронавірус може сигналізувати певний висип на шкірі, який, згідно з дослідженнями британських дерматологів, є більш передбачуваним симптомом при зараженні, ніж лихоманка і кашель, особливо у дітей.
За даними Британської асоціації дерматологів, іншими попереджувальними ознаками інфекції є сухість на губах і специфічні висипання на руках і ногах по типу обмороження. Про це пише Express.
"Ми виявили, що у кожної шостої дитини висип з'являється без будь-яких інших класичних симптомів. У більшості випадків висипання, пов'язані з COVID-19, тривають кілька тижнів і в кінцевому підсумку зникають. В деяких випадках можуть знадобитися призначені ліки, якщо висип дуже свербить", - зазначає дерматолог-консультант Веронік Батай.
Які симптоми коронавірусу проявляються на шкірі
- Висип на шкірі
Дослідники з'ясували, що у деяких пацієнтів з COVID-19 з'явився висип на шкірі, що нагадує кропив'янку. Цей найпоширеніший тип висипу, пов'язаний з коронавірусом, може сильно свербіти.
Симптом проявляється у вигляді кропив'янки або пухирів, які раптово з'явилися на шкірі, та можуть з'являтися і зникати протягом декількох годин.
У деяких пацієнтів з коронавірусом також з'являлася висип, схожий на вітрянку, яка може відчуватися наче "пітниця".
- Сухі губи
У разі коронавірусної хвороби у людини можуть хворіти губи.
Деякі пацієнти скаржилися на незвично сухі губи, які іноді лущаться, хоча зазвичай це розвивається ближче до кінця інфекції.
- Висип у вигляді "обмороження" на пальцях ніг
Найбільш специфічний тип шкірного висипу у пацієнтів з COVID-19 розвивається на пальцях рук і ніг.
Він викликає червоні або коричневі шишки (опришки) на пальцях рук або ніг, і вони можуть сильно боліти.
В результаті такої висипки верхній шар шкіри може відшаруватися, хоча зазвичай він не викликає свербіння.
Раніше повідомлялося, що у дітей виявили симптом COVID-19, який можна сплутати іншою хворобою.
Нагадаємо, що нещодавно вчені зробили заяву про COVID і вакцини та пояснили, чи зможуть захистити антитіла від повторного зараження.