Запас продуктів на майбутнє - звичайна справа для українців. І при цьому відбувається помилка, оскільки люди впевнені в необмеженому терміні придатності багатьох харчових продуктів.
Які продукти не варто запасати у великих кількості та чому – читайте в матеріалі нижче.
Термін зберігання спецій не перевищує 12 місяців. І експерти радять використовувати приправи найкраще за пів року після їх покупки. За довгий термін зберігання вони втрачають колір, смакові якості, аромат і корисні властивості.
Тому варто купувати спеції невеликими пакетами, особливо перці, сухий часник, коріандр і базилік. Зберігати їх потрібно в герметичних, щільно закритих місткостях.
Чи не обсмажені зерна можуть зберігатися не більше як рік, після термообробки - близько 30 місяців. Але навіть в цільні зерна через кілька місяців зберігання в банку втратять аромат і смак. Зберігати каву можна в герметичній вакуумній місткості.
Мелена кава здатна вбирати вологу і запахи – зберігати варто в щільно закритій банці подалі від сонячних променів. А відкриту упаковку з кавою варто зберігати в холодильнику.
Цей продукт швидко вбирає вологу і після тривалого зберігання стає сирим. У борошні, як і в багатьох інших крупах, досить швидко заводяться різні паразити, мошки та моль. Не варто закуповувати борошно великими партіями - купіть кілька кілограм.
Якщо ви не печете щодня, то не варто купувати дріжджі про запас. Вони швидко втрачають свою здатність піднімати тісто. Для здоров'я небезпеки не буде, але сенсу зберігати дріжджі великими партіями теж немає.
Цей продукт після тривалого зберігання може стати небезпечним. Горіхи з часом починають гірчити, покриваються невидимою цвіллю і можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям.
Обов'язково дивіться термін придатності та перед вживанням перевіряйте продукт дуже уважно.
Як і багато молочних продуктів, сир не годиться для тривалого зберігання. Заморожувати його теж не рекомендується – після розморожування в ньому можуть активно розмножуватися небезпечні бактерії, а свій смак сир точно втратить.
Відкриті соуси не можна довго зберігати навіть в холодильнику. З кожним днем буде рости ризик появи небезпечних бактерій, які почнуть швидко розмножуватися. Краще купити такий продукт свіжим в міру потреби.
Термін придатності у такої олії дуже великий, але експерти рекомендують відкриту пляшку зберігати не більше як місяць. Після закінчення цього періоду олія буде придатна тільки для косметичних процедур.
Зберігати олію потрібно в теплому місці з сонячним світлом, а ось контакт з киснем і різкі перепади температур потрібно обмежити.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як правильно потрібно зберігати часник - ми все життя робили це неправильно.
А також розповідали про те, що Клопотенко дав рецепт приготування корисного вершкового масла.