На Закарпатті 13-річна школярка скоїла самогубство через повішення. Поліція проводить розслідування за фактом трагедії, яка сталася в селі Фанчиково 3 березня, при цьому місцевий активіст підозрює, що дівчинка стала жертвою суїцидального флешмобу, який напередодні запустили в соцмережі.
Про це Сергій Волошин повідомив у своєму Facebook.
Чоловік уточнив, що наклала на себе руки учениця 9 класу, яка була подружкою дівчинки Сабіни, що стала жертвою вітчима-ґвалтівника, і яка загинула восени 2020 року.
За словами активіста, ще одна місцева дівчинка, подружка школярки, яка повісилася 3 березня, після НП написала пост в мережі зі словами "Хай земля буде пухом, люблю, скоро буду".
Таке повідомлення написала дівчина подружці, яка повісилась 3 березня (фото з Facebook-сторінки Сергія Волошина)
Також Волошин звернув увагу, що перед цим у TikTok запустили небезпечний флешмоб, який закликав підлітків скоїти масовий суїцид 3 березня.
Активіст заявив, що відправив правоохоронцям наявні у нього дані про школярку, яка повісилася 3 березня. Крім того, він звернувся до всіх батьків із закликом перевірити смартфони своїх дітей на предмет дивних або підозрілих повідомлень.
"Може бути біда. Діти вішаються!" - каже Волошин.
Відео: Закарпатський активіст розповів про самогубство місцевої 13-річної школярки та звернувся до батьків
Поліція відкрила за фактом суїциду школярки кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство, з позначкою "самогубство").
Як розповіла прес-секретарка ГУНП в Закарпатській області Анна Дан в коментарі агентству "Укрінформ", зараз проводиться розслідування, поліцейські ювенальної превенції опитують рідних дівчинки та друзів з її близького кола.
Також зазначається, що з етичних міркувань правоохоронці не розголошують деталей і версій слідства. Але запевнили, що перевіряють усі версії.
У прес-службі поліції Закарпатської області 3 березня поінформували, що ювенали провели з учнями двох навчальних закладів в Мукачево заходи щодо безпечної поведінки підлітків в соцмережах. Спільно з педагогами працівники поліції пояснили школярам, як діяти у випадках загроз та як інформаційний контент може негативно впливати на неповнолітніх.
Керівниця сектору ювенальної превенції Мукачівського районного управління Марина Ільтьо разом з вчителями поділилася з дітьми корисною інформацією про те, як безпечно використовувати можливості Інтернету:
Також вона порадила школярам у разі складних обставинах не залишатися з проблемою наодинці, а завжди звертатися по допомогу до спеціалістів.
Раніше повідомлялося, що на початку березня в Рівному 11-річна школярка прийняла 40 таблеток і потрапила до реанімації - за фактом події поліція розслідує доведення до суїциду.