Переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється вже майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні - в останню неділю жовтня і в останню неділю березня відповідно.
Коли саме потрібно переводити годинник, щоб увійти в зимовий час, і який вплив здійснює така сезонна практика - читайте в матеріалі Styler нижче.
При переведенні годинника на зимовий час українцям слід зрушити стрілки годинника назад на одну годину. Зробити це в 2021-му потрібно в ніч проти 31 жовтня - з суботи на неділю - о 4 годині ранку.
Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.
Часто люди зрушують стрілки на механічних пристроях заздалегідь, коли лягають спати - щоб вранці не було сюрпризів від будильників та інших непорозумінь спросоння при погляді на настінні годинники.
Але ось на електронних девайсах і гаджетах такі переведення робити не варто - на мобільниках і ноутбуках зміна годин відбувається сама, і втручатися в налаштування не потрібно.
Медики називають період зміни сезонного часу несприятливим для здоров'я. Особливо схильні до негативного впливу такі категорій людей:
Додамо, що потім після зміни часу деяким не просто швидко адаптуватися: адже збиваються фізіологічні ритми сну, може погіршитися апетит, виникнути депресивний стан чи нудьга.
Також після переведення годинників нерідко виникають певні плутанини і помилки, здебільшого пов'язані з призначеними зустрічами та транспортом.
Періоди зміни сезонного часу на території нашої країни стали практикувати ще з 1981 року, при СРСР, але після відновлення незалежності держави історія триває і понині.
Головною причиною, чому почали переводити годинник з настанням осені, була економія електроенергії, адже при переході на зимовий час світловий день трохи збільшується. У сучасному світі ситуація змінилася, і в Україні кілька разів ініціювали відмову від такої по суті не потрібної традиції.
Крайній раз така спроба була на початку 2021-го - тоді народні депутати пропонували скасувати переведення на зимовий/літній і встановити на території країни єдиний час. Втім, Рада в підсумку законопроект не схвалила.
Нагадаємо, що раніше перший віце-спікер Руслан Стефанчук висловлювався про плани ввести в закон норму, яка б дозволила після скасування переведення годинників в Україні у регіонах запроваджувати різні робочі графіки.