Лікарі назвали найкориснішу ковбасу: як вибрати і не потрапити в лікарню
Експерти розповіли, як правильно вибрати ковбасу
Дієтологи розповіли, яку ковбасу краще всього вживати не тільки без шкоди для здоров'я, але і з користю для нього. Важливо вміти правильно вибрати цей продукт на прилавку магазину, а краще всього приготувати вдома.
Дієтологи кажуть, що найкращою ковбасою буде домашня, в складі якої ви не сумніваєтеся. Про це пише i24.com.ua
Вдома можна приготувати, як варену, так і копчену ковбасу. Варену можна зробити з подрібненого курячого м'яса, а в якості барвника додати буряковий сік. А ось для копченої знадобиться коптильня. Зараз на ринку представлені домашні міні-коптильні, які позбавлять вас від рідкого диму - в ньому "коптять" до 90% промислової ковбаси.
Якщо ж у вас немає часу або бажання на готування, у магазині можна вибрати менш шкідливу ковбасу.
Перший критерій - колір. Найбільш рожева ковбаса буде шкідливою, адже в якості барвника туди додають селітру. Ця добавка є одночасно консервантом і барвником, а регулярне її вживання несе шкоду здоров'ю. Тому віддавайте перевагу "блідому" продукту.
Прочитайте етикетку - чим менше синтетичних добавок, тим краще. У складі корисної ковбаси буде мінімум харчових Е-добавок.
Що ще чужорідного може бути в ковбасі?
Крім синтетичних добавок м'ясо розбавляють і натуральними інгредієнтами: соєвими концентратами, молочними білковими препаратами, свинячою шкіркою, яловичою жилкою, крохмалем і так далі. З метою утримання вологи використовують каррагінани, які виробляють з червоних морських водоростей.
Всі ці перераховані препарати виробляють з натуральної сировини, і шкоди для людини вони не представляють, але і в їх використанні треба знати міру і надто не захоплюватися якимось одним компонентом.
Нагадаємо, ми повідомляли, як відрізнити натуральне копчення від рідкого диму.
Раніше дієтологи назвали найбільш корисний для здоров'я продукт, який коштує копійки.
Також ми писали, що названо найбільш шкідливі консерви, які можуть відправити вас в лікарню.