Медики розповіли, яке масло краще використовувати для готування на сковороді
В Україні особливою популярністю користується соняшникова олія для смаження, через те, що у виробництві воно коштує недорого, практично не має запаху і не містить в складі холестерину. Проте медики все ж не радять використовувати саме це масло для смаження. У чому причина – читайте нижче.
Дієтологи й лікарі нагадують, що вживання соняшникової олії може нести ризики для здоров'я. Причина можливої шкоди — високий вміст в соняшниковій олії жирів Омега-6. Ці жири, на відміну від Омега-3 та Омега-9, необхідні організму лише в невеликих кількостях. По суті, будь-які види соняшникової та кукурудзяної олій (включаючи нерафіновані) на 60-80% складаються з Омега-6. Про це пише "Голос.UA".
З іншого боку, оливкова олія являє собою жири Омега-9. Середземноморська дієта, побудована на використанні для смаження оливкової олії, є еталоном правильного харчування. Крім цього, можна смажити й на рапсовій олії — за складом вона близька до оливкової.
Оливкова олія (рівно як масло каноли) складається переважно з мононасичених жирних кислот Омега-9, нейтральних для здоров'я, які не впливають на баланс Омега-6 і Омега-3. Хоча при нагріванні оливкової олії до високих температур (а смаження передбачає температуру вище 200 градусів за Цельсієм) антиоксиданти, що містяться в ньому, частково втрачають свої властивості, але шкідливих елементів у їх складі не з'являється. Іншими словами, оливкова олія повністю безпечна для обжарювання їжі. Водночас соняшникова олія виробляє канцерогени – шкідливі сполуки, що призводять до розвитку раку.
Раніше ми розповідали, як зробити звичні страви корисними.
Також ми писали, які продукти поліпшать стан шкіри восени.