ua en ru

Лікар розповів, чи потрібно робити щеплення від сказу, якщо вкусила домашня тварина

Лікар розповів, чи потрібно робити щеплення від сказу, якщо вкусила домашня тварина Чи потрібно робити вакцину від сказу (колаж РБК-Україна)

Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке вражає центральну нервову систему і призводить до смерті, якщо вчасно не звернутись по допомогу. Зокрема, наразі в Україні почастішали випадки сказу у тварин.

Якщо тварина хвора на сказ, то людина може інфікуватися через укус чи подряпину. Про це повідомляє МОЗ.

За словами дитячого лікаря-інфекціоніста, голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федіра Лапія, ліків проти сказу не існує, у хвороби 100% летальність.

Однак, єдиний шанс запобігати хворобі після укусу інфікованої тварини - екстрено вакцинуватись та ввести імуноглобулін проти сказу.

Фахівці кажуть, що Україна належить до територій небезпечних щодо сказу.

Серед домашніх тварин в Україні також реєструються випадки сказу. Тому те, що тварина є домашньою - це не гарантія того, що вона не інфікована збудником.

Медики зазначають, що рішення щодо необхідності імунопрофілактики ухвалює лікар.

Чи потрібно робити щеплення після укусу домашньої тварини

Якщо тварина виглядає здоровою, у неї є щеплення від сказу, а у людини - можливість спостерігати за нею до 10 днів. У такому випадку щеплення можна не робити.

Але якщо тварина виглядає хворобливо чи є сумніви - варто якнайшвидше звернутися до медиків, щоб отримати щеплення та імуноглобулін.

Якщо людина розпочали вакцинацію, а тварина, за якою вона спостерігає, пережила 10 днів після укусу, то можна припинити вакцинацію.

Початкові симптоми сказу - підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці укусу.