Лікар-невролог назвав небезпечні заспокійливі краплі, які викликають "барбітуратове слабоумство"
Валокордин, Корвалол, Барбовал, Валосердин, Корвалдин та інші заспокійливі краплі можуть серйозно нашкодити здоров'ю, так як містять барбітурати і викликають залежність.
Про це розповів лікар-невролог, медичний директор Обласної спеціалізованої лікарні Глухова Євген Скрипник на своїй сторінці у Facebook.
Такі краплі, що містять барбітурати, продаються в аптеках України. При цьому вони заборонені до використання в більшості країн Європи, США та Японії, зазначив медик. Він також додав, що в деяких країнах препарати, що містять фенобарбітал, навіть під забороною на ввезення.
"Всі вони містять препарат, який використовується для лікування судомних нападів - фенобарбітал, і при тривалому прийомі викликає залежність!"- каже лікар.
На початкових прийомах досить 10-15 крапель, а потім дозування може доходити до флакона за один раз.
Так, в разі порушення роботи серця людина може затягувати зі зверненням до лікаря, втрачаючи дорогоцінний час, і просто підсісти на такі краплі, при яких поступово формується залежність. При цьому в жодному кардіологічному протоколі ви не знайдете для лікування захворювань серця ці краплі, наголошує він.
Лікар також попередив про негативні наслідки при тривалому вживанні таких седативних препаратів. Зокрема, спостерігається зниження пам'яті, яке в цьому випадку називають "барбітуратове слабоумство".
"Тривалий прийом призводить до накопичення та отруєнням органів організму бромом! Людина хотіла зняти тривогу, стрес, а отримала важкі ураження печінки, нирок, серця, порушення статевої функції, депресивний стан та зниження пам'яті!"- розповів невролог.
Скрипник звернув увагу, що особливо ці краплі "люблять" люди старшого покоління.
"В аптеці продаються набагато безпечніші заспокійливі препарати, ніж ці краплі! Але, все одно, потрібна консультація вашого лікаря" - уклав він.
Нагадаємо, раніше медики пояснили, як розпізнати ранні стадії діабету, та назвали нехарактерні ознаки.
Також ми писали про те, що інфекціоніст розповіла про фатальні помилки при лікуванні COVID-19 в Україні.