Працівники Дніпровського історичного музею під час археологічних розкопок виявили стародавній артефакт - кам'яну бабу, вік якої становить близько 4 тисяч років.
Про це передали на сайті Дніпропетровського національного історичного музею ім. Дмитра Яворницького.
Нинішня знахідка, як кажуть науковці, раніше була частиною великого кургану.
Рекордну стародавню статую з каменю додадуть до музейної колекції Дніпровського історичного музею, в якій така "баба" стала вже 103-м подібним артефактом.
"Це - 103 кам'яна стела в найбільшій збірці подібних артефактів. Колись давно, близько 4 тисяч років тому, вона була складовою частиною кургану. Під впливом часу і, можливо, людей, опинилася на полі", - розповіли в музеї.
Зауважимо також, що колекція кам'яної пластики в Дніпрі є найбільшою в Україні та другою за величиною в Європі.
Дніпровські археологи виявили 4-тисячолітню кам'яну бабу (фото: museum.dp.ua)
Також на сторінці музею в Facebook повідомляється, що наприкінці серпня археологи на розкопках в околицях села Красноіванівка Кам'янського району на місці частини стародавнього поселення виявили ряд стародавніх артефактів, зокрема фрагменти посуду, а також вироби з кістки тварин.
Археологи на розкопках під Дніпром виявили стародавні артефакти (фото: facebook.com/yavornytskiymuseum)
Потрібно сказати, що стародавні кам'яні статуї поповнюють знаменитий Дніпропетровський національний історичний музей не тільки завдяки дослідженням на полях області. Так, наприклад, кілька років тому в Дніпрі місцевий житель віддав музею кам'яну бабу, яка прикрашала його садибу (чоловік купив її у безхатченків і назвав "Матильда"). Історики вирішили, що статуя - це посмертний пам'ятник видатному половцю тих часів.
Також ми писали про те, що нещодавно під Хмельницьким знайшли поселення, що старіше за біблійний Потоп.