За прикметою, у Вальпургієву ніч сняться віщі сни
Вальпургієва ніч 2018 настає з 30-го квітня на 1 травня. Прикмети і забобони містичного дня, значення свята, що можна, а що не можна робити у Вальпургієву ніч - у матеріалі Styler.
Вальпургієва ніч - стародавнє свято, що сягає корінням у часи язичництва. Ніч з 30 квітня на 1 травня також називають Ведьминим багаттям, Ніччю відьом. Незважаючи на те, що цьому святу приписують містичне значення, з давніх-давен в першу травневу ніч відзначали прихід весни. У слов'ян свято називалося Живин день, коли поклонялися матінці-природі, просили у богині Живи хорошого врожаю. У кельтських народів вважалося, що в ніч на 1 травня стирається межа між світом живих і мертвих, і на землю спускається нечиста сила.
Вальпургієвою ніч стали називати на честь черниці з Баварії - Вальбургії. Одного разу під час будівництва церкви на території кладовища потривожили останки праведниці. За переказами, розгніваний дух Вальбургії з'явився до єпископа. Тоді священнослужитель наказав перепоховати мощі черниці. Після цього привид більше не з'являвся, а зі скелі, де поховали Вальбургію потекла цілюща олія. З тих пір люди почали приходити до могили черниці і просити захисту від злих духів та чаклунства.
Легенди свідчать, що у Вальпургієву ніч відьми збираються на шабаші, щоб здійснювати темні ритуали і перешкодити приходу весни. Слов'яни вірили, що свято нечистої сили відбувається на "лисих горах". Чоловіки в цей день намагалися не дивитися в очі жінкам, адже будь-яка красуня могла виявитися відьмою, зачарувати і навести порчу.
Багато прикмет Вальпургієвої ночі пов'язані з вогнем. Багаття в Вальпургієву ніч має очисну силу від злих духів, пристріту і псування.
Наші предки в ніч на 1 травня біля будинків спалювали опудало відьми, а поріг посипали піском. Згідно з прикметою, нечисть не могла проникнути в житло, поки не порахує всі піщинки. У сучасному світі тим, хто хоче захиститися від негативної енергії, у Вальпургієву ніч потрібно запалити в будинку свічки.
Вважається, що трави, зібрані в ніч на 1 травня, мають лікувальні властивості. Тому в Вальпургієву ніч травники відправляються в ліси і луки за цілющими рослинами.
Вальпургієва ніч - найкращий час для наведення краси. Сприятливими будуть косметологічні процедури, догляд за шкірою.
За прикметою, для збереження краси вранці 1 травня треба вмитися ранковою росою. Щоб бути здоровим весь рік, на світанку після Вальпургієвої ночі слід напитися з колодязя.
Щоб позбутися від невдач, у Вальпургієву ніч потрібно на аркуші паперу написати список всього, що вас турбує, а потім спалити його зі словами "Горі воно синім полум'ям!".
Сни в ніч з 30 квітня на 1 травня є віщими і можуть багато розповісти про майбутнє.
Букети бузку в Вальпургієву ніч - під суворою забороною.
Ароматні гілки не варто приносити у будинок. Особливо небезпечним бузок вважається для хворих людей. За повір'ям, своїм запахом він паморочить людині голову і наближає смерть.
У Вальпургієву ніч не можна сваритися, дратуватися, згадувати нечисту силу. Агресивна людина у ніч на 1 травня може стати іграшкою у руках злих духів.
В одязі варто уникати чорного кольору, а також не одягати речі, з якими пов'язані погані спогади.
Їстівні квіти (video.rbc.ua)