Збільшення відпустки і скасування трудових книжок: які нововведення готують українцям (відео)
Про головні новації в трудовому кодексі розповіли в уряді і профспілках
У трудовий кодекс України хочуть внести ряд змін, серед яких йдеться про полегшення процедури звільнення працівника, нових соцгарантіях, збільшення відпустки та скасування трудової книжки. Відповідні нововведення ініціювали Верховна Рада і Кабмін. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Справа в тому, що за півстоліття український Трудовий кодекс порядком застарів і не відображає сучасні робочі тенденції, кажуть в уряді.
Так, наприклад, у більшості країн Європи передбачена відпустка 28 днів, а в Україні - 24 дня.
Також хочуть зняти обмеження на кількість робочих годин у тиждень - зараз максимум 40 годин. Це покликане вивести з тіні та легалізувати можливість за бажанням працювати більше, причому офіційно.
Крім того, замість трудової книжки має з'явитися код платника податків.
У трудовій кодекс України хочуть внести зміни (Фото: скріншот)
Найгарячіші суперечки і дискусії точаться в питанні спрощення створення і ліквідації робочого місця.
За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Мілованова, спрощене звільнення і прийом на роботу - одна з головних запланованих новацій.
У той же час профспілки різко виступають проти ідеї.
"Окей, ти сьогодні працюєш. На другий день приходиш - вже твоє робоче місце ліквідовано. Це ж не стабільна держава", - зазначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Також він додав, що анонсовані середньострокові або короткострокові робочі контракти - які зараз діють лише для держслужбовців - тільки погіршать ситуацію.
У трудовій кодекс планують внести правку про полегшення звільнення (Ілюстративне фото: 4tololo.ru)
На думку голови комітету з питань соцполітики ВРУ Галини Третьякової, такі контракти необхідні в сучасних реаліях. Наприклад, нині робота фрілансерів або вдома не оподатковується та стаж не фіксується.
Вона наголосила, що роботодавець повинен повністю змінити принцип формування робочого місця (охорона праці, безпечні умови, гігієна і так далі).
"У нас немає до неї вимоги, є тільки вимоги на наявність молока і мила, і немає вимог до туалетів. Роботодавець, який купує робочу силу, включає створення благ. Що саме: оплата проїзду, переїзду, місця для парковки автомобіля. Це додаткове пенсійне забезпечення", - заявила Третьякова.
Зазначимо, що конкретного тексту нового трудового кодексу поки що немає, і зараз роботодавці та профспілки продовжують дискусії.
У трудовій кодекс України хочуть внести зміни (Відео: YouTube / ТСН)