Затверджений зі скандалом у Раді Великий герб пообіцяли виправити: що зміниться
Верховна Рада схвалила законопроект про Великий Державний Герб у першому читанні, незважаючи на розбіжності в парламенті та критику запропонованого ескізу деякими народними депутатами і політсилами. Після голосування голова фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко зазначив, що в зображення державного символу внесуть зміни.
Про це 24 серпня передає ТСН.
У коментарі журналістам керівник фракції монобільшості уточнив, що нинішній ескіз герба в законопроекті, який відрізняється від того, що переміг на всеукраїнському конкурсі, був схвалений президентом Володимиром Зеленським.
Однак нардеп у відповідь на критику зображення запевнив, що ескіз - попередній, і його ще підправлять до другого читання, а сам Великий герб використовуватимуть дуже обмежено.
Щодо правок, то йдеться, зокрема, про дві корони - одна в центрі зверху, а другою увінчаний лев, а також про лапи тварини - мовляв, візуально вони виглядають, ніби обидві ліві.
Так, на ескізі головним елементом Великого Герба є знак Княжої Держави Володимира Великого - тризуб золотого кольору на синьому п'ятисторонньому щиті по центру. Над ним зображена корона Ярослава Мудрого. Щит з тризубом тримають: з лівого боку - лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого - воїн-козак з рушницею (герб Війська Запорозького). Під щитом - стрічка з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
"Зараз йде дискусія, у лева чи все в порядку з лапами, може там дві ліві - така є позиція. Ну хтось запропонує правку, що все-таки праву лапу зробити більш канонічну, щоб великий палець був зліва на лапі, а не справа, як зараз. Словом, це такі геральдичні речі цікаві... Точно є колеги, які проти корони цієї монархічної", - пояснив Корнієнко.
Фото: ескіз Великого Герба, затверджений Радою в першому читанні 24 серпня
Нагадаємо, що Великий Герб у законопроекті відрізняється від того, який переміг на Всеукраїнському конкурсі в 2020 році, і який теж тоді викликав в мережі масу критичних відгуків і зауважень, а Українському інституті національної пам'яті тоді пообіцяли громадянам "великий сюрприз".