Успіння Пресвятої Богородиці відзначається щорічно 28 серпня. У народі це свято називають Приснодіви Марії або першої Пречистої. Успіння Пресвятої Богородиці належить до числа дванадцяти найбільших християнських свят.
Що це за свято, які існують традиції та суворі заборони в цей день – читайте в матеріалі нижче.
День Успіння Пресвятої Богородиці - це день закінчення земного життя Святої Діви Марії, Матері Ісуса Христа. Успіння - означає мирний відхід із земного життя.
За три дні до смерті Святої Діви Марії їй з'явився архангел Гавриїл і попередив, що дні земного життя її полічені і їй скоро доведеться перейти в життя небесне. На знак своїх слів він подарував їй пальмову гілку.
У день смерті Святої Діви Марії всі апостоли зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися і зробити обряд поховання. За переказами, Ісус Христос у супроводі душ праведників і архангелів зійшов на землю і забрав тіло і душу матері на небеса.
28 серпня закінчується Успенський піст і за традицією в цей день віряни відвідують церкву. Для освячення несуть насіння і колоски пшениці з нового врожаю. Також в цей день заведено ставити свічки за рідних і близьких, і обов'язково помолитися за здоров'я.
На Успіння накривають пишний стіл і печуть свіжий хліб з борошна нового врожаю. У цей день заведено солити на зиму капусту, помідори та огірки. Також в цей день починають збирати лісові та волоські горіхи.
Яка погода на Успіння - такою буде й осінь
Гарна погода - бабине літо буде прохолодним і дощовим
Веселка в цей день - до теплої осені
Туман вранці - до багатого врожаю грибів
Іній вранці - швидко настануть холоди
Багато павутин - зима буде з морозами та майже без снігу
Нагадаємо, раніше ми писали про те, коли будемо відзначати Горіховий спас і що потрібно встигнути зробити.