Після лісових пожеж у Чорнобильській зоні тварини стали повертатися до місця проживання
Пожежу в Чорнобильській зоні відчуження вдалося ліквідувати лише через десять днів, але досі рятувальники допомагають гасити тліючі пні та деревину на території чотирьох лісництв. Вогняна стихія завдала значної шкоди екосистемі Чорнобильського Радіаційно-екологічного біосферного заповідника, мешканці якого були змушені покинути місце проживання.
Зараз тварини почали повертатися у свої зелені "домівки", які постраждали від масштабних лісових пожеж 4-14 квітня. У мережі показали зворушливе відео з унікальними кіньми Пржевальського, які пасуться на галявині, що вціліла від вогню.
На кадрах видно, як близько десятка тварин зібралися поруч і дивляться по сторонах, шукаючи для себе нові придатні для проживання місця в зоні відчуження.
Кадри опубліковані 16 квітня в Twitter МВС України.
Правоохоронці зазначають, що ці коні, як і багато інших тварин, є законними власниками Чорнобильської зони.
Поки наші рятувальники долають осередки тління - пеньки та колодій дерев, жителі Чорнобильської зони повертаються додому
— МВС України (@MVS_UA) April 16, 2020
Так, зір вас не підводить. Це коні Пржевальського. Вони, як і багато інших тварин, законні власники зони відчуження pic.twitter.com/NyfeeTXIRX
Відео: Після пожежі в Чорнобилі тварини повернулися в зону відчуження
Коні Пржевальського в XX столітті були винищені у природному середовищі в Монголії, але зберігся в зоопарках, після чого відбулася реінтродукція в природу.
Наразі це єдиний вид диких коней, який існує на волі, а також єдиний представник ряду непарнокопитних в дикій фауні України - їх розводять в заповіднику Асканія-Нова, а в Чорнобильській зоні відчуження з 1998 року існує дика популяція коней.
Раніше ми писали про те, що в Чорнобильському Радіаційно-екологічному біосферному заповіднику опублікували відео і показали масштаби лісових пожеж, і як від них рятувалися тварини.