Померла після візиту до стоматолога: українцям розповіли, як себе убезпечити (відео)
Поліція розслідує інцидент на Закарпатті. Лікарю загрожує термін до 2 років
Смерть дівчини після візиту до стоматолога на Закарпатті настала внаслідок анафілактичного шоку та медикаментозної алергії на препарат, який лікар ввів 20-річній пацієнтці. Зараз трагічний випадок розслідує поліція, а лікаря відсторонили від роботи на 30 робочих днів. Про це передає ТСН.
Дівчина не знала, що у неї алергія на анестетики. Мешканка села Репинне пішла до стоматолога вдруге в житті - їй потрібно було видалити зуб.
Коли Богдані Костюк в кабінеті стоматолога в Міжгірської районної лікарні стало погано після уколу, медики вирішили, що вона просто втратила свідомість через хвилювання.
20-річна Богдана Костюк померла після візиту до стоматолога (Фото: скріншот)
Дівчині дали вдихнути нашатирний спирт, але адреналіном - рятівним в подібних випадках - не скористалися. Також медсетра викликала "швидку допомогу".
Вона впала в кому, після чого дівчину перевезли в Ужгородську обласну лікарню, де вона і померла в реанімаційному відділенні 1 липня, так і не прийшовши до свідомості.
Заступник головного лікаря обллікарні Василь Стрижак зізнався, що медики бачили, що врятувати дівчину їм не вдасться.
Богдана Костюк померла внаслідок анафілактичного шоку після введення анестезії (Фото: скріншот)
Правоохоронці порушили два кримінальних провадження за фактом смерті та неналежного виконання лікарем своїх обов'язків.
"За 140-ою - це позбавлення волі на строк до двох років", - розповіла речниця поліції Закарпатської обаласти Інеса Манзулич-Іванова.
Всіх стоматологів навчають необхідним діям, якщо у пацієнта трапився анафілактичний шок. Тут дуже важливо надати потрібну допомогу в перші хвилини.
Дівчині в кабінеті стоматолога не ввели адреналін (Фото: скріншот)
Медики в аптечці повинні мати або адреналін в ампулах або сучасну ручку-шприц - цей препарат вводиться у стегно.
Зараз випадки з анафілактичним шоком у пацієнтів досить рідкісні, враховуючи сучасні знеболюючі препарати. У той же час ніхто від них не застрахований.
Раніше перед введенням анестезії проводили нашкірні тести пацієнтам, однак тепер це заборонено робити в кабінеті стоматолога - ці проби повинні проводитися виключно лікарем-алерголом в стаціонарі виключно, де є серцево-легенева реанімація.
Сам тест триває 15 хвилин - на руку наносять препарат і проколюють шкіру, і якщо вона не почервоніє, то стоматолог може користуватися відповідними анестетиками.
Перед введенням анестезії рекомендують провести нашкірні тести (Фото: скріншот)
Зазначається, що даний тест треба робити дітям, які ніколи не контактували із анестетиками. Також це потрібно дорослим, у яких виникали нестандартні реакції на "незнайомі" медикаменти.
Ознаками лікарської алергії є запаморочення, набряк, утруднення дихання і будь-яка інша реакція. Її здатні спровокувати травми з переломом, операції, курс антибіотиків, захворювання на діабет або туберкульоз, а також зміна чутливості до їжі, рослин і тварин.
Відео: YouTube / ТСН
Як повідомлялося раніше, в Києві минулого літа у стоматологічному центрі померла 48-річна жінка під час лікувальної процедури. Як повідомили очевидці події, жінці стало погано після ін'єкції знеболювального препарату. На думку медиків, препарат міг викликати сильну алергічну реакцію, яка і стала причиною смерті.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Одесі з вини медпрацівників загинуло немовля.