Помер Євген Марчук: чим запам'ятався українцям легендарний політик
Євген Марчук помер 5 серпня. Він очолював посаду прем'єр-міністра України в 1995-1996 роках. У політика зупинилося серце, про що повідомила його дружина.
У нашому матеріалі читайте, чим запам'ятався українцям легендарний політик.
"Чорний день. Помер Євген Кирилович. Зупинилося серце", - написала в Facebook дружина відомого політика Лариса Івшина.
Біографія політика
Марчук народився в селі Долинівка Гайворонського району Кіровоградської області. У 1963 році він закінчив Кіровоградський педагогічний інститут (за спеціальністю вчитель німецької мови, української мови та літератури). Пізніше здобув другу вищу освіту - юриста. Також він був кандидатом юридичних наук.
З 1965 по 1988 рр. Марчук працював молодшим, старшим оперуповноваженим, начальником відділу, заступником начальника управління, начальником інспекції КДБ. У 1988-му йому доручили очолити управління Комітету держбезпеки в Полтавській області.
Помер Євген Марчук (фото: istpravda.com.ua)
З листопада 1991 по липень 1994 рр.Марчук був головою Служби безпеки України. Він отримав військове звання - генерал армії.
У липні 1994 року призначений віцепрем'єр-міністром України, у жовтні того ж року - першим віце-прем'єром. З березня 1995 - в.о. прем'єр-міністра України, перший віце-прем'єр. З червня 1995 по травень 1996 рр. був прем'єр-міністром України.
25 червня 2003 Євген Марчук був призначений міністром оборони України. Цю посаду він займав до 27 вересня 2004, формальним приводом до відставки стали вибухи на артилерійських складах в Артемівську і Новобогданівці.
Євген Марчук до травня 2019 року залишався членом української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську.
Канівська четвірка
Влітку 1999 року в розпал передвиборчої кампанії, напередодні президентських виборів - 24 серпня, в День незалежності чотири політики оголосили про створення першої в історії незалежної України політичної коаліції - "канівської четвірки". До її складу увійшли депутати, у яких був досвід і вони опозиційно ставилися до влади. До неї увійшли: Олександр Ткаченко, Євген Марчук, Олександр Мороз, мер м.Черкаси Володимир Олійник.
Згідно з домовленостями учасників, вони повинні були висунути від "четвірки" одного кандидата. Але після оголошення кандидатом Марчука, Мороз покинув коаліцію і висунув свою кандидатуру на вибори президента.
Погляди Євгена Марчука
Він виступав за:
- чітку регламентацію повноважень виконавчої влади, зокрема, неможливість дублювання повноважень у Кабінеті міністрів та президентській адміністрації;
- політичну структуризацію суспільства та формування уряду на підставі партійної відповідальності;
- президентсько-парламентську модель держави;
- вступ України до НАТО;
- мінімізацію галузевого принципу управління економікою;
- залучення ринковими методами тіньової економіки до легальної роботи;
- створення пільгових умов для вітчизняного виробника та зниження оподаткування підприємств;
- прийняття законів, які чітко регламентують економічну та фінансову діяльність підприємств;
- впровадження суворого контролю не тільки за доходами, а й за витратами громадян;
- повернення бюджетних боргів громадянам;
- повернення знецінених заощаджень;
- прирівнювання працівників освіти до державних службовців.
Марчук виступав проти:
- корупції та хабарництва;
- закриття шахт, які не відпрацювали свій ресурс;
- реформ в енергетиці, які пропонувала Юлія Тимошенко;
- відмови України від участі в бушерському проекті.
Захоплення Марчука
Євген Кирилович - один з перших українських політиків, який створив персональну веб-сторінку. Він любив кілька годин просиджувати в Інтернеті та шукати інформацію.
В молодості мав другий розряд з боксу. Все життя займався спортом і грав на баяні, бігав вранці. Любив читати і слухати джаз. Говорив англійською та німецькою мовами.
Марчук також є автором книг "П'ять років української трагедії", "На шляху до НАТО" і "Україна: нова парадигма прогресу. Аналітичне дослідження".
Як ми писали раніше, помер останній член ДКЧП Бакланов.