Метеорний потік Персеїди цього літа триватиме по 24 серпня, але найкращою датою для спостереження зорепаду, коли буде пік впливу потоку, для українців стане ніч з 12 на 13-е.
В який час і де найкраще насолоджуватися видовищем - читайте в матеріалі нижче.
Якщо в минулі роки під час піку зорепаду Персеїди можна було побачити сотню метеорів на годину, то в цьому прогнозується тільки близько 40 болідів.
Як зазначили в NASA, найкращий спосіб побачити падаючі зірки в нічному небі, якщо перебувати подалі від освітлених місць, будівель і дерев у Північній півкулі. Також можна знайти місце для спостережень з відкритим видом на горизонті.
Нинішній пік зорепаду Персеїди почнеться з ночі четверга (близько 23:00 за київським часом) і триватиме до світанку п'ятниці, передає Daily Mail.
Метеорний потік часто називають найяскравішою подією року через його яскравість та активність.
До того ж в цьому році світло від Місяця не завадить "мисливцям" за Персеїдами, тому що він ввечері заходить за горизонт і не з'являється на небі до ранку. Так що умови для спостережень повинні бути сприятливими.
Побачити падаючі метеори можна буде і без жодних приладів. Адже при попаданні в атмосферу Землі вони залишають яскравий слід, який чарівно виглядає на темному небі.
Нагадаємо також, що подивитися зорепад можна і онлайн - управління метеороїдів NASA в ніч з 11 на 12 серпня планує показати їх у прямому ефірі на Facebook, Twitter і YouTube. Така трансляція буде з 6 до 13 години за літнім київським часом, тобто вже в денний час для України.
Персеїди - це дрібні рештки комети Свіфта-Таттла. Період її обертання навколо Сонця становить 133 роки і рухаючись навколо нього комета "розсипала" вздовж своєї орбіти частину власної речовини. Щороку Земля перетинає орбіту комети, й "сміття", яке залишила у міжпланетному просторі комета Свіфта-Таттла, потрапляючи в атмосферу нашої планети викликає явище метеорів.
Відео: такий видовищний метеорний потік Персеїди зняли в 2013 році
Відео: а так виглядав зорепад Персеїди в 2019
Раніше ми писали про те, що нещодавно вчені виявили потенційно заселену планету, яка схожа на Землю.