Вартість електроенергії в Україні хочуть підняти
Ціни на електроенергію в Україні можуть зрости. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год. електроенергії.
Про це заявив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
Регулятор представив два сценарії розв'язання проблем, пов'язаних з розвитком відновлюваних джерел електроенергії. Перший – це підвищення пільгового тарифу на перші 100 кВт-год. електроенергії для домогосподарств з 0,9 грн за кВт до 1,68 грн за кВт.
Зараз тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год. в місяць становить 90 копійок (з ПДВ), а на наступні - 1,68 грн за кВт.
У НКРЕКП вважають, що таке рішення дозволить в рік додатково отримати 12 мільярдів гривень.
Крім того, протягом 2-5 років регулятор пропонує підвищити ціни на електроенергію для населення до рівня промисловості, забезпечивши адресну допомогу вразливим категоріям споживачів.
Другий сценарій розв'язання проблем - тимчасова заборона на будівництво нових "зелених" електростанцій, зниження "зеленого" тарифу для всіх об'єктів енергетики в Україні до 8-9 євроцентів, введення 100% відповідальності за обмеження без компенсацій 20% їх виробництва.
Нагадаємо, що в Україні видадуть "карантинну" допомогу на дітей, яку зможуть отримати 337 тисяч сімей-підприємців. Допомога по догляду за дитиною до 10 років може отримати один з батьків. В Мінсоцполітики заявили, що це одна з антикризових програм.
Раніше український експерт, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко розповів, які перспективи чекають на українців після завершення карантину.