Українські лікарі зможуть рятувати тисячі життів: що відомо про відділення "акушерської кардіології"
В Україні працює відділення "акушерської кардіології", де допомагають вагітним жінкам з вадами серця, а також новонародженим. В Україні таке відділення вже діє при Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, що в Києві, і нещодавно воно поповнилося сучасним обладнанням.
Про це в інтерв'ю Styler розповів відомий хірург, головний лікар Інституту, Сергій Сіромаха.
Так, восени на шоу "Твій день" на 1+1 було ініційовано благодійний проект "Твоя мрія" для того, щоб зібрати кошти на покупку необхідного медичного обладнання у відділення "акушерської кардіології".
"Завдяки цьому наше відділення "акушерської кардіології" поповнюється необхідним першокласним сучасним обладнанням (реанімаційні бокси для новонароджених, апарат для штучної вентиляції легенів та інше) - ми зможемо рятувати тисячі життів!" - розповів кардіохірург.
Кому допомагають в унікальному відділенні
В Україні вагітних із захворюванням серця дуже багато - приблизно 20 тисяч на рік. У цих випадках можуть народитися маленькі гіпотрофічні діти або жінці складно доносити вагітність.
Але зустрічаються і більш складні пороки, які загрожують материнською смертністю і загибеллю плода внутрішньоутробно.
"Мета нашої команди - знайти вагітних пацієнток високого ризику і дати їм надію і майбутнє, надавши кращу допомогу в країні", - додав медик.
Команда лікарів, яка б допомагала таким пацієнтам, була сформована ще в кінці 2013 року. Ідейний натхненник і ентузіаст команди - професорка Юлія Давидова.
За вісім років лікарі Інституту зробили великий прорив
"Почалося це не те що на аматорському, але не на всеохоплюючому рівні. За ці 8 років, поки працює наша команда спільно з Інститутом педіатрії акушерства та гінекології, ми виробили різні алгоритми. Зараз співпрацюємо з Європейською асоціацією кардіологів і формуємо нові погляди на проблему. Тому що до нас приходять такі майбутні мами і з такими вадами, що часом думаєш, як ти жила до цього і без вагітності?" - каже Сергій Сіромаха.
Він радить жінкам, у яких є якісь проблеми з серцем і які бояться, сумніваються, але дуже мріють стати мамами, відкинути страхи і приходити до відділення "акушерської кардіології".
Раніше ми писали, що у МОЗ розповіли, яка COVID-вакцина дозволена вагітним.