В Україні великі зміни для школярів та абітурієнтів: що нового
Через війну в Україні істотно змінився освітній процес, зокрема було скасовано такі підсумкові етапи, як ДПА, ЗНО, ЄФІ та ЄФВВ. 1 травня набув чинності законопроект, який регламентує ці нововведення.
Що зміниться для учнів та абітурієнтів - читайте нижче в нашому матеріалі Styler.
Учнів звільнять від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Звільнення від ДПА
Законом передбачено, що здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, тобто учні 11-х класів, звільняються від проходження ДПА.
Також від проходження державної підсумкової атестації буде звільнено здобувачів початкової та базової загальної середньої освіти, тобто учнів 4-х та 9-х класів.
Замість ЗНО буде мультипредметний тест, ЄФІ та ЄФВВ скасують
Прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра буде здійснюватися в особливому порядку, тобто без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄФІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).
ЄФВВ та ЄВІ - це форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).
Зміни стосуватимуться також вступу до закладів фахової передвищої освіти. Так, у 2022 році прийом на навчання до таких закладів також здійснюватиметься в особливому порядку, визначеному Міністерством науки та освіти України.
Нагадаємо, що російські окупанти пошкодили понад 730 навчальних закладів в Україні.
Також повідомлялося, що вступний тест проводитимуть у три сесії.