В українських вишах в цьому році держава склала "вилку" цін на контрактне навчання
В Україні ціни на навчання у вишах на контрактній основі в 2020 році буде регулювати держава, а не самі університети, як раніше. Це стосується не всіх спеціальностей, а тільки престижних: для маркетологів, дизайнерів, юристів, журналістів, політологів тощо.
Для навчальних закладів склали певну "вилку", в межах якої може коливатися ціна на контракт. Про це передає ZN.UA.
Зазначається, що тепер ціну за навчання не можна опускати нижче чітко визначеної суми - індикативної собівартості. Вона визначена окремо для кожного вишу.
"Стеля" вартості контракту визначається також для кожної області. Там всі навчальні заклади можуть підвищувати річну вартість контракту тільки до рівня 3-х середньомісячних зарплат, які були в цьому регіоні в 2019 році.
Престижні спеціальності, на які поширюються обмеження цін на контракт, визначили таким чином: куди на кожній вступної кампанії подається більше заяв і куди "йдуть косяком абітурієнти".
"А ось майбутні математики, фізики, інженери можуть спати спокійно: ціни на контракт на ці спеціальності виші встановлюють самостійно, і руки у них розв'язані. Правда, і буму серед вступників тут зазвичай не спостерігається", - йдеться в матеріалі.
До речі, ще взимку у Міносвіти заявили, що вже цього літа вступники будуть платити на третину спеціальностей підвищені ціни на контракт. Мова йде про 38 спеціальностях.
КНУ імені Тараса Шевченка, Київський університет культури і мистецтв, Національний університет "Одеська юридична академія", Національний юридичний університет імені. Ярослава Мудрого (Харків), Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту, Львівський інститут економіки і туризму.
Це КНЕУ ім. Гетьмана, КНТЕУ, Національний університет "Львівська політехніка" та "Одеська морська академія", Національний університет фізичного виховання і спорту (Київ), Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут їм. Ігоря Сікорського", Одеський національний економічний університет, Університет митної справи та фінансів (Дніпро), Національний аерокосмічний університет "Харківський авіаційний інститут", Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара та ряд інших.
Ще в 97 вишах вартість контракту буде стартувати від 13-20 тисяч гривень на рік.
Серед них: Київський національний університет "Києво-Могилянська академія", ЛНУ ім. Франка, Національний авіаційний університет, Національний університет "Острозька академія", Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут".
Серед них: Чернівецький національний університет ім. Федьковича, Національний університет "Запорізька політехніка", Житомирський державний університет імені Івана Франка.
Раніше ми писали про те, що в Україні підвищать ціни на навчання у вишах і розповідали, кого це торкнеться.
Нагадаємо також, що 25 червня в Україні стартувала основна сесія ЗНО, яка проходить за особливими правилами у зв'язку з карантином.