В Україні скасовують переведення годинників. Причина може здивувати
Переведення годинників на літній час у ніч з 27 на 28 березня може стати останнім переведенням годинників в історії України. Уже 3 березня Верховна Рада розгляне проєкти законів про скасування переходу на зимовий та літній час.
Про це йдеться на сайті парламенту.
Отже. Чому нардепи хочуть відмінити переведення годинників? Перша причина – протидія агресії з боку Росії.
Як говориться у пояснювальній записці законопроєкту №4201, дана ініціатива політиків спрямована "не тільки на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаа забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України".
Річ у тім, що на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу, за твердженням парламентарів, "дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій".
А ще – зміцнення здоров'я українців.
Так. Законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад викликає значне погіршення стану здоров’я людей в період адаптації до "літнього" та "зимового" часу.
Такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному.
Зокрема, кажуть науковці, після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.
Окрім того, вчені й лікарі пов'язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.
Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.
Але і це ще не все. На думку парламентарів, відміна переведення годинника сприятиме євроінтеграційним прагненням України.
Адже хоча щорічний перехід на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах, все ж близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. Наприклад, у 2019 році Європейський парламент також підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника з 2021 року.
Верховна Рада підтримала законопроект 277 голосами "За" у першому читанні.
Раніше ми писали, коли в Україні будуть переводити годинники на літній час.