ua en ru

В Україні - нові випадки укусів змій з госпіталізацією: як надати першу допомогу

В Україні - нові випадки укусів змій з госпіталізацією: як надати першу допомогу Фото: зафіксовано новий випадок укусу змії під Львовом (pixabay.com)

В Україні фіксуються нові випадки укусів змій з подальшою госпіталізацією. З початку року вже три таких інциденти сталися у Львівській області.

Про це 26 травня передали в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Так, вчора в обласну клінічну лікарню у Львові з діагнозом укус змії госпіталізували жінку 1941 року, розповіли в департаменті з цивільного захисту ОДА.

Зазначається, що стан потерпілої-мешканки села Боринечі Стрийського району - розцінюється як середньої тяжкості.

Де зміїні місця і як захиститися від укусів

Як звертає увагу начальник департаменту цивільного захисту населення Ігор Туз, для власної безпеки під час перебування на природі, перш за все збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоб випадково не потривожити плазунів.

Слід мати надійне взуття, одягати широкі штани, які потрібно заправляти в черевики так, щоб утворився напуск. Так змія в разі нападу прокусить тільки тканину брюк, а не шкіру.

Рятувальники також закликають при зустрічі зі зміями не панікувати, не наближатися до них і не робити різких рухів, а спокійно відійти.

"У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів", - йдеться в повідомленні.

Як надати першу допомогу при укусі змії

  • Постарайтеся якомога швидше протягом 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отрута можна відсмоктувати ротом лише якщо немає патологічних змін в порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому потрібно постійно спльовувати відсмоктану рідину і промивати рот водою;
  • Промийте рану перекисом водню і перев'яжіть.
  • Обмежте рухи потерпілого, щоб зменшити поширення отрути в організмі.
  • Не можна припікати рану розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю та інше, оскільки це ще більше пошкоджує тканини тіла.
  • Не можна накладати джгут на кінцівки.
  • Як тільки ви надали першу допомогу, якомога швидше потрібно доставити потерпілого до лікувального закладу.