Аферисти придумали нову схему з євробляхами: як не потрапити на гачок
В Україні збільшилися випадки підробки документів на автомобілі з європейською реєстрацією - шахраї обманюють зі шведськими, польськими та латвійськими техпаспортами.
Як розпізнати підроблені документи і не потрапити на вудку аферистів - читайте в нашому матеріалі нижче.
За словами представників організації "АвтоЄвроСила", останнім часом шахраї виготовляють фальшиві техпаспорти для машин у вигляді пластикових карток, які ввозять на територію України зі Швеції, Польщі та Латвії.
Як розпізнати підроблений документ?
В організації навели приклад, що була пластикова картка, а не паперова, з відомостями про автомобіль, якимись наклейками і штрих-кодом. Коли ж перевірили по митній базі виявилося, що це литовський автомобіль. Громадянин не знав, де литовські документи на авто, а замість цього мав підроблений шведський техпаспорт.
Також інший липовий техпаспорт мав QR-код, відсканувавши який, показується слово "Hello". Таким чином шахраї знущаються і впевнені в тому, що людина, яка має цей техпаспорт, не візьме телефон і не перейде за кодом.
Що буде на кордоні?
Якщо людина приїде на митницю з таким підробленим шведським техпаспортом, то на неї відразу оформлять протокол, конфіскують авто і випишуть штраф у розмірі вартості автомобіля.
Отже, у зазначених випадках шахраї навіть не змінили власника та користувача автомобіля. У підроблених техпаспортах однакові власники і користувачі. Можливо, їх підробкою займаються в одному місці.
Раніше ми писали, що аферисти знайшли нову схему вимагання через додатки для смартфонів.
Також нещодавно з'явився новий вид шахрайства за допомогою фейкових благодійних фондів.