Україна сьогодні вночі переходить на літній час: куди потрібно перевести стрілки
В Україні в ніч з 26 на 27 березня переходять на літній час. А це означає, що о 03:00 стрілки годинника переведуть на одну годину вперед. Такі зміни можуть відбитися на самопочутті людини й в перші дні люди зазвичай відчувають недосип і підвищену втому.
Як правильно перевести свої гаджети вранці в неділю і чим можна допомогти організму – читайте нижче.
Куди переводити і як перевірити
Перехід на літній час за постановою Уряду від 13 травня 1996 року відбувається щорічно – в останню неділю березня. На зимовий час українці перейдуть тільки в кінці року – в останню неділю жовтня.
Всі електронні гаджети повинні перевести час автоматично. Вручну потрібно буде перевести тільки механічний годинник і застарілі електронні пристрої. Також стрілочки доведеться покрутити в наручних годинниках. Не забудьте - на одну годину вперед.
Також варто враховувати переведення стрілок годинника при плануванні зустрічей, переміщеннях транспортом і поїздами Укрзалізниці.
У всіх операторів телефонного зв'язку України є комбінація, що дозволяє дізнатися точний час: * 160 # кнопка виклику. Послуга безкоштовна, абонент може нею скористатися навіть при відсутності грошей на рахунку.
Зі стаціонарного телефону можна зателефонувати на номер 121. Такий дзвінок можна зробити й з мобільного, але він буде платним.
Як мінімізувати стрес для організму
Медики вважають, що переходи на літній і зимовий час позначаються на організмі людини не кращим чином. І багатьом людям потрібно від декількох днів до тижня, щоб адаптуватися.
Можуть виникати проблеми зі сном - безсоння або сонливість. Також можлива підвищена стомлюваність, дратівливість, порушення концентрації уваги.
Експерти рекомендують в перші дні не навантажувати організм, намагатися більше відпочивати та дихати свіжим повітрям. А час відходу до сну і пробудження поступово змішати на 10-15 хвилин, щоб швидше увійти в новий графік.
При пробудженні намагайтеся відразу відкрити штори та впустити денне світло. А ввечері засовуйте їх раніше, щоб організм отримав сигнал до сну. Приймайте контрастний душ і робіть зарядку, а ввечері відкладіть гаджети за годину до сну і постарайтеся не порушувати нервову систему телевізором.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому для жителів України більше підходить зимовий час.
А також ми розповідали про те, яка погода чекає Україну 27 березня.