Переведення годинників на зимовий час українці традиційно здійснюють в останню неділю жовтня
Перехід на зимовий час в Україні відбудеться в неділю, 25 жовтня. Стрілки потрібно буде "крутнути" рівно о 4:00 на годину назад. Втім, сучасні гаджети роблять це за нас. Тому в ніч з наступної суботи на неділю спати ми будемо на одну годину довше.
Цікаво, що на 25 жовтня заплановані місцеві вибори. І це ще один привід уважно стежити за часом, щоб не прийти на дільниці за годину до їх відкриття.
Восени світловий день коротший, світлішає пізніше, темніє раніше. А після переведення часу, похмурий період ще більш ускладнюється. Адже на роботу ми йдемо по-темному і повертаємося додому теж у світлі ліхтарів.
І хоч зимовий перехід менш згубний, ніж літній (тут у нас годину на сон забирають), такі перепади завжди погано впливають на здоров'я.
До нового режиму дня важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. Може з'явитися нездужання і почуття надмірної втоми.
Лікарі кажуть, що до нового режиму наш організм звикає досить довго - близько двох тижнів. Тому готуватися до переведення стрілок потрібно заздалегідь.
Зайвих неприємностей зі здоров'ям допоможе уникнути підлаштування під новий режим світлового дня - відрегулюйте освітлення в будинку - відкривайте штори, як тільки прокинетеся, а ввечері навпаки затемняйте кімнату.
Обмежте споживання кофеїну та алкоголю, а також стежте за своїм загальним станом протягом дня.
Лікарі рекомендують напередодні переведення часу контролювати графік відходу до сну. Дуже важливо в цей час мінімізувати стрес для організму.
Зазначимо, що тема переходу на зимовий і літній час досить спірна. Багато країн продовжують відмовлятися від такої практики. Нещодавно у Верховній Раді ініціювали законопроєкт про скасування переведення годинників.
Раніше ми писали, як позбавитися від гострої реакції на перепади погоди, і що робити при метеозалежності.