Нещодавно виявлений вид приматів вже знаходиться на межі зникнення
Новий вид мавп, що нараховує всього кілька сотень примірників, був виявлений в Бірмі, повідомила команда дослідників, яка зробила це рідкісне відкриття. Маленький примат, тіло якого становить від 50 до 60 сантиметрів, був названий Popa langur дослідниками з Німецького центру приматології (Deutsches Primatenzentrum, DPZ) та екологічної НВО Fauna and Flora International (FFI), які ідентифікували його після тривалих досліджень. Про це пише видання Le Monde.
Це вид лангур (Trachypithecus - його наукова назва), мавпа Індійського субконтиненту і Південно-Східної Азії була названа на честь гори Попа - священного місця, побудованого на стародавньому вулкані в центральній Бірмі. Саме там була розташована найбільша група виду, що налічує близько ста особин.
Були визначені ще три групи Trachypithecus popa, що також знаходяться в центральній Бірмі. У загальній сумі налічується від 200 до 250 особин.
Представник виду Popa langur (фото: THAUNG WIN / AFP)
"Тільки що ідентифікований вид Popa langur вже знаходиться під загрозою зникнення", - попередив Френк Момберг, один з дослідників FFI.
Специфіка цього нового виду була підтверджена, зокрема, шляхом порівняння ДНК. Відзначається, що близько ста років тому вчені помістили екскременти цього виду в музей, але не знали, як виглядає тварина.
За словами дослідників, тварини відрізняються, зокрема, кольором, довжиною хвоста і розміром черепа.
"Нові польові дослідження та термінові заходи захисту будуть проводитися FFI та іншими командами, щоб зберегти тварин від вимирання", - підкреслив приматолог Нгве Лвін з бірманського проєкту НУО.
Нагадаємо, що раніше в Україні вивели нову породу корів - це нова популяція молочного поголів'я буковинського заводського типу української червоно-рябої молочної породи худоби.
Раніше повідомлялося, що цього літа українські зоологи розповіли про відкриття нового виду тварин.