Перевірка роботи великої мережі магазинів електроніки "Цитрус" показала, що ця компанія, ймовірно, використала масштабні схеми ухилення від податків та могла отримати нелегальний прибуток у 400 млн гривень. Йдеться про залучення десятків "кишенькових" ФОПів (фізособ-підприємців), фіктивні повернення техніки, липові кредити та "скрутки" ПДВ.
Про це пише РБК-Україна.STYLER з посиланням на заяву журналіста Євгена Плинського у Telegram.
За його словами, дані про "схематоз" у "Цитрусі" отримало головне управління ДПС Одеської області за підсумками перевірки. Однак у фінальний звіт про роботу компанії ці дані не потрапили - як припускає журналіст, внаслідок корупції.
"У 2021 році ГУ ДПС Одеської області провело масштабну перевірку "Цитрусу", виявило всю підноготну їхнього схематозу, але до акту це все не потрапило, а в черговий раз лягло під сукно", - написав Плинський. Він уточнив, що інформаційну довідку про нібито справжні результати перевірки йому передали самі працівники податкової, та опублікував копію документа:
У документі, зокрема, йдеться про такі порушення:
використання 80 "кишенькових" ФОПів – за їх допомогою, зокрема, реалізуються "сірі" товари;
ухилення від використання касових апаратів та фіктивне повернення техніки від покупців на 40 млн грн щомісяця;
оформлення банківських кредитів на товар, що існує лише за документами;
заниження вартості техніки при імпорті в 10-20 разів та документальний збут товарів на фірми-"скрутки" для відмивання ПДВ, а також продаж товарів підконтрольним "ФОПам" із заниженням вартості в десятки разів.
Отриманий у результаті "схематозу" прибуток у 400 млн грн, за даними звіту, вивели через компанію "ЗНВКІФ "СТЮАРТ", кінцевим бенефіціаром якої є Григорій Топал. Він є одним із керуючих партнерів "Цитрусу" і саме йому наразі підконтрольна ця компанія.
"У чому причина багаторічної сліпоти податкової та ДФС до "Цитрусу" припущень багато. Одне з них стосується високопосадовців у Генпрокуратурі, але зараз ми не про це. Зараз ми про те, що у нас на зміну корумпованому ДФС прийшло Бюро економічної безпеки (БЕБ). Інформаційна довідка по "Цитрусу" – готова інструкція до дій та БЕБу та податкової", - резюмував Плинський.
Оновлено. Варто зазначити, що у "Цитрусі" пізніше спростували дані звинувачення. "Документ", на який посилається пан Плінський - звичайний word-івський файл, який може скласти будь-який бажаючий", - зазначили у компанії. У компанії також додали, що "банки не фінансували б компанію з недостовірною звітністю, а компанія "Цитрус" фінансово стабільна".
Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що Господарський суд Києва заборонив ТОВ "ЗТ-Інвест" (група компаній "Цитрус") користуватися торговою маркою та доменним ім'ям компанії (сitrus.ua). Таке рішення було ухвалено за позовом "Е-Тікетс Сервіс Україна".