Церковний календар на серпень 2019: українців чекають важливі свята
Головні церковні свята в серпні 2019 року - в матеріалі Styler
Українців чекають не тільки державні вихідні в серпні 2019, але і декілька дуже важливих церковних свят. Крім того, віруючим доведеться тримати багатоденний піст перед Успінням Пресвятої Богородиці.
Одне з найважливіших церковних свят - день пророка Іллі - буде відзначатися вже 2 серпня. Наші пращури говорили, що у цей день не можна купатися, а також не можна випускати з дому тварин, так як в них може вселитися нечистий дух.
14 серпня українці будуть відзначати Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Також в народі це свято називають Медовим спасом (в церквах прийнято освячувати свіжий урожай меду). З 14 серпня починається і останній з багатоденних постів у році, який триватиме до 27 серпня. Цікаво, що строгістю правил Успенський піст поступається лише Великого посту. В понеділок, середу і п'ятницю віруючі повинні харчуватися тільки рослинною їжею, у вівторок і четвер - вареною, але без олії, а по суботах і неділях дозволяється вино і олія.
- Дати Успенського посту: 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27
Календар церковних свят у серпні 2019 (ogo.ua)
19 серпня православні відзначають свято Преображення Господнього. В цей день після літургії, приносяться у храм і освячуються виноград і взагалі всякі плоди, наприклад яблука, груші, сливи - врожай нинішнього року. В народі це свято називають Другим спасом (Яблучним). Цікаво, що раніше до Другого спаса фрукти їсти було не можна.
28 серпня відзначається Успіння Пресвятої Богородиці. До цього свята у православних прийнято готуватися двотижневим постом. В цей день не можна сумувати і плакати, так як матір Божа, попереджена про свій відхід з життя за три дні, була щаслива від того, що возз'єднається зі своїм сином.
Також велике свято відзначається 29 серпня - Третій Спас (Горіховий), тобто свято Спасителя. У давнину в цей день організовувалися великі ярмарки. І вважається, що в цей день обов'язково треба щось купити. До церкви на освячення несуть горіхи нового врожаю та хліб, спечений із зібраного напередодні зерна.
- Одноденні пости (середа і п'ятниця): 2, 7, 9, 30
Нагадаємо, нещодавно Епіфаній назвав кількість парафій, які приєдналися до ПЦУ.