В гонитві за красивим тілом ми чого тільки не пробуємо: і в залі пітніємо, і на гречці сидимо. А все ніяк - ні живіт, ні стегна від нас не відстають.
Чому так відбувається, розповів відомий український фітнес-тренер і нутриціолог Віктор Мандзяк.
Коли людина ніяк не може схуднути, хоч і старається (чи думає, що старається), можна звернути на спадковість, метаболізм чи гормони. А можна проаналізувати, чи не дурите ви самі себе?
За словами тренера, зайва вага через гормональний фон - це рідкість. І навіть люди зі справді гормональними проблемами можуть тримати себе у формі, а не продовжувати переїдати, використовуючи свій діагноз як виправдання.
Віктор Мандзяк перед тим як іти до ендокринолога радить проаналізувати свій щоденний раціон і кількість фізичної активності. Тільки зробити це чесно.
Фото: Не треба все звертати на гормони (freepik)
Ще в 1992 році був проведений експеримент із 16 людьми з зайвою вагою і ожирінням, які вважали, що схуднути вони не можуть через генетику чи метаболічні проблеми.
Піддослідні стверджували, що споживають не більше 1200 калорій і багато рухаються. Але виявилося, що вони... прибріхують.
По-перше, з метаболізмом у них був порядок. А, по-друге, вони споживали насправді понад 2000 калорій на добу, а на роботу мускулів використовували не більше 800 калорій.
Боязнь осуду - людина не хоче виглядати в очах інших слабодухою, лінивою чи імпульсивною. Мовляв, це не я, це - гормони.
І далі переїдати, лежати на дивані, бо це все хвороби, генетика, і нічого з цим не зробити.
Насправді, чарівної таблетки не існує.
Якщо хочете схуднути, стежте за тим, що їсте, а в спортзалі не відсиджуйтесь між підходами, поки тренер не піджене. Тільки ви - скульптор свого тіла!
Раніше нутриціолог розніс "революційну" дієту, назвавши її звичайним паразитарством.
Також ми писали, як правильно дихати під час тренування.