Зовсім скоро в Україні можуть назавжди зникнути бурі ведмеді, корсаки, хохулі, вухаті їжаки, соні садові
4 жовтня в усьому світі відзначається День захисту тварин. З кожним роком кількість вимираючих видів живої природи на Землі стрімко зростає. В Україні вони занесені до Червоної книги.
Браконьєрство, знищення екосистем, сільськогосподарська і промислова діяльність людини призвели до загрози зникнення сотень видів живих істот на території нашої країни (542 види на 2009 рік). Про найрідкісніших тварин України - в матеріалі Styler.
У даний час на території України налічується не більше трьохсот бурих ведмедів. У дикій природі вони живуть на заході країни (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська області). Окремі особини зустрічаються на території Сумської та Київської областей.
Раніше ареал проживання бурого ведмедя охоплював не тільки лісову зону Карпат, але також частково степи. До стрімкого зникнення виду призвело омолодження лісів, розвиток лісового туризму, браконьєрський відстріл.
Корсаки зовні нагадують лисиць, але мають світліше забарвлення і дуже пухнастий хвіст. Цей хижак проявляє активність вночі, а в світлий час доби ховається в норі. Полює на гризунів, рептилій, зайців, комах.
В Україні чисельність корсаків складає не більше 20 особин. Зустріти їх можна тільки на території Луганського заповідника. До знищення популяції привів мисливський відстріл через цінне хутро тварини.
Корсак занесений до Міжнародного червоного списку охорони видів (МСОП) як вид, якому загрожує повне зникнення.
Ця кумедна тваринка з довгим носом і короткими лапками має ще одну назву - хохуля. Вона харчується личинками і дрібними річковими мешканцями. За день хохуля може з'їсти стільки, скільки важить сама. В Україні зустрічається тільки на території Сумської області за течією річки Сейм. Чисельність досягає до 300 особин.
Хутро хохулі завжди мало велику цінність у браконьєрів через свою водостійкість. Це стало однією з причин знищення тварини. Також до зменшення популяції хохулі призвело будівництво дамб, гідроелектростанцій, вирубка лісів, рибалка з використанням електровудок.
За останні два десятиліття вухатого їжака бачили лише одного разу на території Луганської області, і велика ймовірність, що вид зовсім зник в Україні. Імовірно, невеликі сімейства ще можуть жити в степах Донбасу і Приазов'я.
Крім того, що їжак є здобиччю для лисиць і бродячих псів, до вимирання виду призвело знищення степових екосистем, посадка в степах соснових дерев, обробка земель хімікатами.
Цей маленький гризун мешкає в дуплах ялинових дерев, влаштовує нори серед каменів. Активність проявляє в теплий період, а з жовтня по квітень впадає в сплячку. Соня садова харчується фруктами, горіхами, комахами.
Ареал проживання тварини поширюється на Західну Європу, Прибалтику, а в Україні цього звірка знаходили в Закарпатській, Рівненській, Черкаській, Київській областях. Ймовірно, що до теперішнього часу вид зберігся на Волині і в Центральному Поліссі.
До знищення популяції соні садової привели масштабні вирубки природних лісових масивів, санітарне знищення дуплистих дерев, висадка лісових монокультур.
Нагадаємо, що київські супермаркети обладнають боксами для тварин.
Також раніше ми розповідали про те, як хутряні виробництва забороняють в Європі.
Рекомендуємо подивитися:
Тварини-талісмани українських бійців (відео: STYLER.rbc.ua)