Коронавірус в Україні вирує і стає агресивнішим. Медики кажуть, що в лікарні стало потрапляти більше молодих пацієнтів, у яких тяжкий перебіг хвороби. Найбільша проблема полягає в тому, що пацієнти з коронавірусом тягнуть до останнього і їх привозять до лікарні в дуже важкому стані
Український лікар Євген Комаровський назвав три важливих показники, які говорять про те, що пацієнтові з COVID-19 пора в стаціонар. Про це він написав на своєму сайті.
До лікаря Комаровського звернулися передплатники та зізналися, що при самолікуванні коронавірусу в домашніх умовах їх найбільше лякає пропустити той момент, коли потрібно буде здаватися в лікарню і для профільного лікування час буде втрачено.
Лікар у відповідь на лист читача назвав три важливих ознаки, які говорять про те, що пацієнту необхідно лікування в стаціонарі під наглядом лікарів.
Якщо сатурація (рівень кисню в крові) вище 93 — спокійно лікуємось вдома.
"Показання до госпіталізації: по-перше, сатурація нижче 93 на тлі киснетерапії — тобто коли у вас 92, ви даєте кисень, і сатурація підвищується, то можна дихати вдома за допомогою концентратора, якщо не підвищується або немає концентратора, то ви йдете в стаціонар", - пояснив Комаровський і додав, що психічні розлади на тлі коронавірусу — це теж привід влаштовуватися в стаціонар.
При самолікуванні коронавірусу дуже часто небезпечним виявляється кишковий синдром — коли на тлі підвищеної температури розвивається діарея і можливо швидке зневоднення, то в домашніх умовах боротися з цим дуже важко, можливі ускладнення, тому потрібен нагляд лікаря та внутрішньовенне введення препаратів.
Ще одним показанням для госпіталізації є висока температура вище 39 градусів — при відсутності реакції організму на жарознижуючі.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Комаровський розповів, як пережити постковідний синдром.
А також розповідали про те, що медики назвали причину того, що смертність від коронавірусу в Україні може бути вище.