Буряк вважається найкориснішим овочем і його цілющі властивості відомі з давніх часів. Спочатку буряк використовували тільки як лікарський засіб, а вже потім стали вживати в їжу, і він зайняв почесне місце серед найнеобхідніших овочів.
Чим корисний буряк, з якими продуктами його варто комбінувати, а з чим його вживати категорично не варто - читайте в матеріалі нижче.
У буряку міститься багато антиоксидантів, вітамінів групи В, заліза, кобальту, цинку і фосфору. Регулярне вживання буряка є профілактикою онкологічних захворювань, анемії, рахіту у дітей.
Природні антисептики, які є в буряку, допомагають знижувати та навіть лікувати деякі інфекційні захворювання. А ще буряк запобігає розвитку мікробів в шлунку і кишечнику. Його активно включають в дієту при лікуванні гіпертонії, цинги, діабету і сечокам'яної хвороби.
Зріз свіжого буряка, а також листя - допомагають при загоєнні ран. А буряковий сік - унікальний засіб для поліпшення перистальтики шлунка і запобігання запорів.
Всі свої поживні та лікувальні засоби буряк зберігає як в сирому вигляді, так і після термічної обробки. Тому, салати з буряка і борщ - це не тільки смачно, але і дуже корисно.
Грамотне поєднання продуктів в різних стравах з буряком допомагає розкрити смак не тільки цього овоча, а й інших інгредієнтів. Буряк прекрасно поєднується з іншими овочами: морквою, картоплею, цибулею, часником, зеленню. А ще - з горіхами та сухофруктами.
Спробуйте додати в салат з буряка трохи чорносливу і волоських горіхів. А ще відмінний смак у буряка в поєднанні з козячим сиром або сиром фета. Доповнити можна руколою, свіжими або запеченими яблуками.
Прекрасно буряк поєднується з м'ясними та рибними стравами. А ще рекомендуємо спробувати салат з відвареного буряка, яєць і маринованих огірків. Сюди можна додати й гриби.
Не рекомендується з'єднувати буряк одночасно з часником і майонезом. Якщо ви без цього соусу не можете, то зробіть його вдома самостійно.
А ось з часником будьте обережні. Такий салат дуже корисний, але в дуже невеликих кількостях. Річ у тому, що в поєднанні цей салат дає навантаження на шлунково-кишковий тракт і серце, тому не варто налягати на таке блюдо.
Ще буряк здатен збільшувати концентрацію соляної кислоти в шлунковому соку, що може привести до проблем у людей з гастритом.
Також не варто вживати буряк гіпотонікам, людям зі схильністю до діарей і з синдромом роздратованого кишечника. Дуже обережно його можна вживати людям з остеопорозом, оскільки велика кількість буряка може вимивати кальцій з організму.
У невеликих кількостях буряк можна їсти дітям до трьох років і жінкам похилого віку.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, який фрукт покращує травлення і стан серця.
А також ми розповідали про те, чим можна замінити сіль в різних стравах на кухні.