Супрун розповіла, як побороти неприємний запах тіла в спеку
Супрун продовжує давати корисні поради щодо здоров'я
Уляна Супрун розповіла українцям, як подолати неприємний запах тіла і про причини його появи. Про це в. о. міністра охорони здоров'я написала на своїй сторінці у Facebook.
За словами Супрун, на запах тіла впливає не тільки висока температура повітря, а й інші фактори, включаючи раціон, гормони, генетику, емоційний стан, бактерії, які живуть на шкірі і косметичні засоби.
Генетика
Існує хвороба, яка називається триметиламінурія через яку відбувається мутація в гені ферменту, який перетворює триметиламін. Він накопичується в тканинах і надає тілу і всім його рідинам неприємний різкий запах, який нагадує запах гнилої риби.
Раціон
Продукти з високим вмістом сірки, такі як цибуля, часник, кольрабі, броколі, можуть негативно впливати на запах тіла. Все залежить від кількості з'їденого продукту та індивідуальних особливостей метаболізму.
Крім того, запах поту може бути неприємним через алкоголь і велику кількість вуглеводів і спецій.
Фото: facebook.com/ulanasuprun
Гормональний статус і емоційний стан
Високий рівень стресу підвищує виділення поту. В залежності від емоційного стану людина може пахнути по-різному - то "щастям" або "страхом". Крім того, на запах жінок можуть впливати гормональні контрацептиви.
Бактерії і мікроорганізми
Вони присутні у верхніх шарах шкіри людини. Найчастіше в пахвах живуть стафілококи і коринебактерії. На кількість бактерій впливають гігієнічні звички, а також косметичні засоби, включаючи антиперспіранти.
Засоби гігієни
Найпопулярніші засоби, які пригнічують потовиділення і поява запаху - антиперспіранти та дезодоранти. Як вони працюють?
- Діючою речовиною антиперспірантів найчастіше є солі алюмінію. Коли вони вступають в контакт з потом, то заліплюють потові залози і виділення поту зменшується.
- До складу дезодорантів входять різні антимікробні речовини, які пригнічують ріст бактерій на шкірі. Вони хоч і не захищають від поту, але допомагають при боротьбі з неприємним запахом.
- За словами Супрун, існує поширений міф, що за використання антиперспірантів можуть виникати небезпечні хвороби, наприклад, рак грудей або хвороба Альцгеймера. Але дослідження не підтвердили це.
- Але є дані про зв'язок появи раку яєчників і використанням тальку в зоні паху. Крім того, потрібно обережно бути з аерозолями, оскільки ними можна отруїтися.
В літню спеку особливо актуальне питання про те, як запобігти неприємний запах поту і зменшити потовиділення. Супрун розповіла, як це можна зробити:
Скріншот з Facebook
Нагадаємо, що Супрун розвіяла міфи про депресію і назвала основні симптоми, як розпізнати цей стан.
Раніше повідомлялося, що Супрун розповіла, як не стати жертвою домашнього насильства, що потрібно робити і куди звертатися.