Запах з рота, або галітоз - причина, яка може змушувати людей комплексувати роками. Проте дуже часто її можна позбутися, всього-на-всього якісно почистивши зуби та язик.
Як розпрощатися з неприємним запахом з рота, розповів Styler стоматолог-ортопед, доктор медичних наук, професор Олексій Біда.
Ігнорування правил щоденної гігієни ротової порожнини. Якщо не видаляти залишки їжі після харчових прийомів зубною ниткою, не полоскати рот після солодких напоїв, на зубах буде не лише утворюватися наліт, але й залишки продуктів стануть причиною поганого запаху.
Сухість у роті, викликана нестачею слини. Слина частково очищає порожнину рота від хвороботворних бактерій. Її нестача означає те, що бактерії отримують сприятливі умови для розмноження, що й викликає запах.
Нечищення язика, адже на ньому також утворюється наліт та розмножуються бактерії, які викликають неприємний запах.
Лікар радить обов'язково щоденно доглядати за ротовою порожниною, чистити зуби 2-3 рази на день упродовж не менше 3 хвилин.
Використовувати іригатор та зубну нитку, щоб видаляти залишки їжі з міжзубних проміжків.
Звертайте увагу на ясна. Уздовж лінії ясен теж можуть накопичуватися бактерії, а погана гігієна цієї ділянки підвищить ризики виникнення захворювань пародонту. Чистіть не лише зуб, але й захоплюйте ту частину зуба, яка знаходиться під яснами. Легкий масаж ясен щіткою допоможе зміцнити м’які тканини.
Чистіть язик від нальоту спеціальним скребком. Це потрібно робити двічі на день.
Вчасно замінюйте прилади для гігієни ротової порожнини. Пластикові скребки, як і зубні щітки, потрібно оновлювати кожні 2-3 місяці.
Пийте багато води, аби виключити сухість у роті. Обсяг необхідної рідини на добу - в середньому 1,5-2 літри на день, із розрахунку 30 мл на 1 кг ваги.
Знайдіть причину ксеростомії (сухості у роті). Окрім вживання недостатньої кількості води, її причинами може бути прийом певних лікарських засобів, променева терапія, інші захворювання (найчастіше синдром Шегрена або ВІЛ).
Відмовтеся від поганої звички палити цигарки.
Обов’язковим правилом повинні стати відвідання стоматологічного кабінету та професійна гігієна ротової порожнини раз на 6 місяців.
Якщо при регулярному відвідуванні стоматолога, якісній домашній гігієні та достатньому вживанню чистої води неприємний запах з рота не зникає, зверніться до свого сімейного лікаря.
Раніше пластичний хірург також розповів про головні тенденції розвитку галузі в Україні, і які операції роблять найчастіше.