ua en ru

Не варто хвилюватися завчасно: Комаровський розвінчав міф про розвиток дітей

Не варто хвилюватися завчасно: Комаровський розвінчав міф про розвиток дітей Доктор Комаровський (facebook.com/komarovskiynet)

Комаровський дав батькам рекомендації про те, як навчити дитину розмовляти

Доктор Комаровський пояснив батькам, чому діти до 2-3 років не починають активно розмовляти і назвав причини, по яким можна визначити, чи є у дитини відставання у розвитку. Про це він розповів на сторінці свого Telegram-каналу.

Комаровський пояснив, що насправді відсутність активної мови у дітей до трьох років може стати причиною для неспокою, але для початку запропонував розібратися в причинах, по яким маля мовчить.

Він назвав необхідні умови для нормального розвитку мовлення у дитини:

  • нормальний стан здоров'я, включаючи внутрішньоутробний період;
  • правильне функціонування центральної нервової системи;
  • нормальний психічний розвиток дитини;
  • здоровий стан мовного апарату і органів слуху;
  • сприятлива мовна середа.

Для того, щоб переконатися у стані здоров'я дитини, Комаровський порадив звернутися спочатку до невролога і отоларинголога. Вони повинні визначити стан слуху, мовного апарату і нервової системи дитини. Також рекомендується пройти медико-педагогічне обстеження.

Не варто хвилюватися завчасно: Комаровський розвінчав міф про розвиток дітей

Комаровський розповів, як навчити дитину розмовляти (lib.komarovskiy.net)

Якщо всі обстеження пройдені і дитина здорова, то її мовчання – це індивідуальна особливість. Коморовський порекомендував не чекати в такому випадку, а почати діяти.

  • Відмовтеся від "винаходу велосипеда". Кваліфіковану відповідь на винесене в підзаголовок питання може вам дати психолог, який встановить емоційний контакт з дитиною, зніме напругу. А також виробить у дитини впевненість у своїх силах, включить в колективну гру. З великою ймовірністю після цього у малюка виникне необхідність в мовному спілкуванні.
  • Дефектолог займеться розвитком уваги, сприйняття, пам'яті, мислення, посидючості, а також дасть певний багаж знань, який згодом буде використовувати дитина в грі та повсякденному житті.
  • Логопед виявить ті недоліки мовного апарату, які гальмують становлення мовлення, і за допомогою спеціальних вправ (артикуляційної гімнастики) зміцнить м'язи язика, губ, нижньої щелепи. А після скоординує і активізує руху всього мовного апарату, поставить мовне дихання і сформує навички звуковимови.
  • Всю цю роботу, шановні батьки, фахівці спочатку виконають з дитиною. А найголовніше — потім навчать всьому вас і підкажуть, в якому напрямку необхідно працювати.

Комаровський додав, що основна робота з розвитку мовлення дитини ляже на плечі батьків і саме їм доведеться створювати позитивний емоційний настрій, чітко виконувати рекомендації фахівців і використовувати всі отримані знання для розвитку малюка.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Комаровський розкрив ознаки шарлатанських ліки.

А також розповідали про те, що Комаровський назвав період ризику для дітей.