Біля Софії Київської поновилися археологічні розкопки
Археологи відновили розкопки на території заповідника "Софія Київська" в українській столиці та досліджують руїни загадкової цегляної будівлі кінця XII - початку XIII століть, яку вчені вивчають вже другий рік.
Вже вдалося виявити артефакт - ризький солід шведського короля Карла Х Густава. Про це передали на Facebook-сторінці "Національного заповідника "Софія Київська".
Вчені зізнаються, що досі не знають призначення таємничої споруди на території древнього собору і не уявляють, як вона виглядала.
"Торік нам вдалося розкопати лише один стовп та частину бічної стіни. Але ми спробуємо дізнатися більше у цьому сезоні", - розповіли археологи.
Річ у тім, що минулого року вчені виявили біля стін Софії Київської споруду кінця XII століття і з'ясували, що її побудувала артіль чернігівських архітекторів. Тоді дослідники побачили на знайдених на плінфі клеймах п'ятикутну зірку, яка була язичницьким символом стародавніх слов'ян.
Археологи також звернули увагу, що конструкція стін - складніше, ніж у в'їзних воріт, а об'єм будівлі вказує на те, що це може бути палацом.
Сьогодні ж дослідники показали фото знайденої на місці розкопок дрібної білонової монети з Риги. Знахідка визначає 1654-60 роки як час, не раніше якого руїни будівлі закидали землею.
Археологічні розкопки біля Софії Київської та виявлений артефакт (Фото: facebook.com/SophiaKyiv)
На території Софії Київської відкрито "Археаріум 2020", на якому кожен охочий може спостерігати за повсякденним життям і роботою археологів (щодня крім вихідних).
Раніше ми писали про те, що у Дніпрі на розкопках древньої церкви знайшли десятки артефактів.
Також повідомлялося, що недавно археологи знайшли на легендарній Мамай-Горі культові скіфські ями IV століття до н.е. і показали фото.