В Україні батьки стали частіше вибирати для своїх новонароджених дочок імена Стефанія, що пояснюється популярністю пісні тріумфаторів Євробачення 2022 групи Kalush Orchestra, чий хіт "Stefania" приніс перемогу в конкурсі для нашої країни. Але також малюків називають і на честь зброї, що допомагає бійцям ЗСУ активно "мінусувати" військову техніку російських загарбників.
Про це 27 липня передали в міністерстві юстиції України на сторінці в Facebook.
У відомстві розповіли, які імена найчастіше давали своїм діткам українці в першому півріччі 2022-го, а також озвучили незвичайні вибори батьків.
У Мін'юсті при цьому зауважують, що аналіз статистику останніх років дозволяє зробити висновок, що більшість українців при виборі імен для своїх малюків надають перевагу все ж таки традиційним іменам.
Всього ж у першій половині цього року було зареєстровано народження 104 905 діток в Україні, додають у міністерстві.
Найпопулярніші жіночі імена новонароджених за лютий-липень:
Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра, Поліна... і ще - Стефанія, про яку говорилося вище.
Як найчастіше називали новонароджених хлопчиків в лютому-липні:
Артем, Олександр, Максим, Богдан, Марк, Дмитро, Михайло.
"Але не всі новоспечені батьки віддають перевагу простоті та лаконічності. Багато хто хоче виділитися і дати дитині ім'я "не як у всіх". До того ж під час війни з'явилося багато нових слів у медіапросторі, зокрема, пов'язані з новими видами зброї, за допомогою якої наша армія успішно знищує рашистів. Ними й нарікають малят породіллі", - розповідають у Мін'юсті.
Незвичайні жіночі імена:
Аделіна-Джавеліна, Джавеліна, Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хозяйка, Аріель, Зореслава, Міссі.
Серед чоловічих:
Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Миролюб, Варфоломій, Князь, Северус, Зореслав, Моісей, Лорд, Марілуіз, Миродар, Добромир, Граф.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які імена заборонені в інших країнах.
До речі, пропонуємо вам згадати, як українці називали своїх дітей у 2021 році, та які тоді були популярні та рідкісні імена.