15 лютого в церковному православному календарі особлива дата - Стрітення Господнє. Велике свято символізує зустріч Сина Божого з людством, яка сталася через сорок днів після Різдва. У народі цей день здавна символізує зустріч зими з весною, називали його також Громницею.
Що строго заборонено робити в цей день, важливі прикмети, традиції, обряди і хто іменинник - читайте нижче в нашому матеріалі Styler.
Стрітення Господнє - одне з великих двунадесятих свят, тобто найважливіших після Великодня.
Означає воно "зустріч". У цей день немовлям Ісуса Христа принесли в Єрусалимський храм, де його зустрів старець Симеон Богоприймець. Йому було передбачено, що він не помре, поки не побачить Спасителя.
Святий пізнавши згори, що це немовля - обітований Месія, і що його мати - Свята Діва, з благоговінням і радістю прийняв в обійми. Ця подія описана в Євангелії від Луки.
У народі день здавна називають Громницею. 15 лютого - свого роду межа між зимою і весною. Раніше вірили, що це єдиний зимовий день, в який може трапитися гроза.
Люди раніше перевіряли насіння до посіву в цей день, вираховували кількість сіна, соломи, хліба і кормів.
На кухні пеклися млинці, які символізували саме сонце, закликаючи його таким чином повертатися.
У цей день святили в церкві воду і свічки, які були покликані захистити будинок від удару блискавки. А стрітенську воду використовували в цілющих цілях.
Також не можна виливати набрану у водоймі або просто запасену в ємності воду в раковину або унітаз. Вважається, що в цей день вода має особливу цілющу силу, таку ж, як і на Водохреща.
Іменини у цей день святкують чоловіки на ім'я Василь.
Раніше ми писали також про найсуворіші заборони на Стрітення Господнє.