Родичі померлих пацієнтів розповіли про жахи в лікарнях ОРДЛО
В окупованому Луганську ситуація з коронавірусом катастрофічна. Родичі хворих і загиблих стверджують, що діагноз COVID-19 там майже нікому не ставлять, а пацієнти гинуть прямо біля входу в лікарню. Офіційно там понад 6 тисяч випадків коронавірусу, з яких 300 – летальних.
Рідні пацієнтів кажуть, що в картках пишуть будь-які хвороби й найчастіше – вірусна пневмонія. Вони анонімно розповіли кілька моторошних історій для "Радіо.Свобода" про те, чим нині живуть лікарні в окупованому Луганську і як лікують хворих з коронавірусом без ліків і навіть ліжок.
Мати Ірини померла в Луганську від вірусної пневмонії. Жінка розповіла, що у них немає ніяких декларацій з лікарями та варіантів небагато: телефонувати знайомому лікарю, викликати лікаря додому, повзти на прийом в поліклініку в робочий час або викликати швидку. І жоден з варіантів не гарантує медичну допомогу.
"Мамі стало погано в суботу. Здавалося б, невелика температура – 37,3, але горло, наче голками тикали. Почали лікувати горло, сподівалися, що може ГРЗ або початок ангіни, головне – прибрати запалення. Але вночі температура піднялася до 39,6. Жарознижувальне не працювало. Викликали швидку", - розповіла Ірина.
Медики сказали, що неправильно розрахували дозу або старі препарати, але, коли уколи не подіяли, забрали в лікарню. Везли туди, де було місце, а не в ближню. Майже всі лікарні в окупованому Луганську стали інфекційними, і місць майже ніде не було.
"Всю ніч мама просиділа на стільчику поруч з входом у відділення. Оскільки є люди в більш важкій формі, їм потрібніше. До ранку мама стала теж "важкою", і нарешті для неї знайшлося місце. Температура трималася, попри крапельниці, уколи та жарознижувальні", - додала Ірина.
Вона просила зробити тест на коронавірус, але лікарі її не слухали. Коли вона почала сваритися з лікарями, то одна з медсестер сказала їй, що "коронавірус від Лукавого".
Через три дні мама Ірини почала важко дихати, була дуже бліда, але у неї впала температура. Їй здалося це дивним, але лікар заспокоїв, що це нормальна реакція. А через кілька годин Ірині зателефонували та повідомили, що мама померла від інфаркту. Вона намагалася розібратися, чому їй такий діагноз написали в довідці. Але лікарі відповідали, що тесту не було, значить не було і COVID-19.
Сергій розповів, що його батько помер в Луганську і коли з'явилися перші симптоми, робити тест на коронавірус йому просто відмовилися. Пояснили, що їх мало. Температури не було, і лікарі казали, що бережуть тести для тих, кому вони потрібніші.
Поки Сергій їхав в ОРДЛО, батькові стало гірше і піднялася температура. Викликали швидку допомогу, але лікарі його не госпіталізували та сказали, що це сезонне ГРЗ. Сергій подзвонив знову у швидку і пригрозив зв'язками – батька забрали в лікарню. Проте тест не стали робити – сказали, що немає. Два дні його спостерігали, давали препарати, а потім чоловік помер. Лікарі сказали, що "60 років – вік такий". В діагнозі стояла "пневмонія" під питанням.
І таких історій в окупованому Луганську багато. Лікарі заперечують наявність хвороби та звинувачують у тому, що Україна лякає страшним вірусом. Тестування не робиться, а пацієнтів лікують від звичайних пневмоній і навіть таку допомогу надають вельми умовно.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що лідер групи "Бумбокс" захворів на коронавірус, концерти скасовані.
А також розповідали про те, що імунолог спрогнозував завершення першої хвилі COVID-19 навесні 2021 року.