Скорочує життя: Супрун розповіла, як відіспатися правильно
Супрун дала поради для повноцінного і здорового сну
Уляна Супрун розповіла, що для відпочинку і відновлення більшості здорових людей необхідно спати 7-9 годин на добу, проте на практиці часто ми скорочуємо цей час, сподіваючись компенсувати різницю на вихідних. В.о. глави МОЗ у своєму Facebook зазначила, що "відсипання" не є виходом із ситуації.
Вона навела результати дослідження, згідно з яким за вихідні люди не можуть компенсувати тижневий пробіл у сні, а "відсипання" на вихідних здатні навіть нашкодити людині, викликавши "соціальний джетлаг" - тобто через деякий час збивається режим (наприклад, у неділю увечері важко заснути, а в понеділок вранці прокинутися).
Через це Супрун дала ряд рекомендацій людям, які недосипають протягом тижня.
Для відпочинку без шкоди організму можна у вихідний поспати максимум на годину більше, а потім за бажанням подрімати близько 20-30 хвилин на день, що допоможе швидко відновити сили.
Сон вдень по кілька годин не бажаний і здатний збити внутрішній годинник організму, що викликає занепад енергі, неконтрольоване почуття голоду і порушення сну.
В ідеалі, звичайно ж, намагатися спати повноцінно протягом усього тижня - тоді і надолужувати на вихідних не буде необхідності.
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)
У кожної людини є свій унікальний хронотип - фізіологічно оптимальний час засинання і пробудження. Потреба у сні може змінюватися з віком, і деяким дійсно достатньо для сну 5 годин, і при цьому вони відчувають себе абсолютно нормально.
"Але є перелік ознак, які свідчать, що організм все ж хоче відпочивати більше: позіхання, похмурість і раптовий песимізм, втомлюваність, дратівливість, проблеми із засвоєнням нової інформації та забудькуватість, нездатність сконцентруватися довгий час, брак мотивації, незграбність, підвищення апетиту, проблеми статевого характеру", - перерахувала Супрун і порадила при таких проблемах звернутися до свого сімейного лікаря по рекомендації, тоді разом можна скорегувати режим дня.
Керівник МОЗ наголосила, що хронічний недосип загрожує не тільки виснаженням, поганим настроєм і зниженням працездатності - він може викликати й більш серйозні проблеми зі здоров'ям:
- При недосипі організм шукає способи компенсувати нестачу енергії, і робить це за рахунок їжі.
- Хронічний недолік сну також може викликати проблеми із серцем, діабет і нарешті скоротити життя людини.
- Недосипання сприймається мозком як тривожність, виникає ризик потрапити в замкнуте коло: прокинутися серед ночі "на зраді", а на наступний день відчувати втому і ще більшу тривогу, і знову не спати через збільшене занепокоєння.
- Постійна нестача навіть 1 години сну може впливати на здатність швидко мислити і діяти. З часом знижується імунітет організму і погіршується загальне самопочуття, підвищується ризик респіраторних захворювань.
- Збивається виділення гормонів, зокрема тестостерону у чоловіків.
- При недосипі люди мають більшу схильність до депресій, параної або тривожності.
- Хронічне недосипання може призводити до більш ранньої смерті.
"Тож головна порада - не чекайте вихідних, аби поспати. Зробіть це вже сьогодні. Подаруйте собі регулярний та здоровий сон. Це точно не згаяний час, у який можна було підкорювати світ. Це - внесок у своє здорове та тривале життя. І пам’ятайте, що бажано лягати і вставати о тій самій порі", - резюмувала Супрун.
Фото: facebook.com/ulanasuprun
Як повідомлялося раніше, Уляна Супрун виступила проти нав'язування обов'язкового носіння жінкою взуття на високих підборах на роботі та під час офіційних зустрічей.
Також ми писали про те, що Уляна Супрун розповіла, як не стати жертвою їжі, і чому домашня їжа набагато корисніша.
Нагадаємо, нещодавно в.о. глави МОЗ Уляна Супрун розповіла, що спека не підходить для того, щоб засмагати, оскільки ультрафіолет негативно відбивається на стані шкіри.