У Києві в оновленому Центральному автовокзалі, відритому після капітального ремонту і масштабної реконструкції, в приміщеннях змінилося дуже багато, але дещо залишилося незмінним - це унікальна мозаїка на колонах, а також відпочиваючі в залах люди без постійного місця проживання.
Про це розповіла заступник начальника КП "Київський метрополітен" Наталка Макогон у своєму Facebook.
Так, одна з керівників столичної підземки зізналася, що тільки зараз змогла відвідати автовокзал після капремонту, який був завершений близько місяця тому.
Вона також поділилася враженнями та показала на фото зміни.
"Всі МАФи перетворилися в чистенькі магазинчики, каси осучаснені, приміщення відремонтоване. Безхатченки лишилися, але законодавчо мають право сидіти чи лежати, де собі обрали в публічних просторах", - йдеться в публікації.
Центральний автовокзал у Києві сильно змынився після реконструкції та ремонту (фото: facebook.com/natalka.makogon)
При цьому Макогон звернула увагу на такий непривабливий нюанс, як наявність сміттєвих баків біля центрального входу, що псує вигляд і напружує нюх відвідувачів.
"Єдине, що хотілось би домовитись з МакДональдсом про переміщення їх смітників. Бо виходить, що вони майже біля центрального входу вокзалу. Трошки не комільфо", - пише вона.
Сміттєві баки біля входу на автовокзал все ж псують враження від оновлення (фото: facebook.com/natalka.makogon)
Також замначальника столичного метрополітену зацікавила ситуація з мозаїкою.
"Чи правильно я зрозуміла - все, що можна було відновити - відновили, все що не можна - декорували в такому ж стилі залишками старої плитки, яка була в когось з архітекторів. Де нові зображення, де старі наразі не відрізнити, бо суть була в збереженні айдентики, а не історичній фіксації?"- загадується над питанням Макогон.
Авторами мозаїки на київському автовокзалі є знакові художники Ада Рибачук та Володимир Мельниченко (фото: facebook.com/natalka.makogon)
Нагадаємо, раніше ми розповідали та показували на яскравих фото, як змінювався Київ протягом 30 років.