Україна б'є рекорди по смертності від коронавірусу, і ця цифра може зрости. Причина в тому, що медична система насилу справляється з потоком нових хворих, яким потрібна киснева підтримка.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Вмирають не тільки літні люди з групи ризику, коронавірус "косить" молодих. Так сталося з викладачем коледжу, 32-річною Оксаною. Вона спостерігалася у сімейного лікаря і знаходилася вдома, але в якийсь момент відчула, що задихається.
Коли дівчину привезли в стаціонар, ураження легень було вже більше 70-ти відсотків. Молодий організм не впорався, хоча за все її життя Оксана ніколи не була в лікарні.
Згідно зі статистикою, у другу хвилю COVID-19 восени 2020-го фіксувалися десятки випадків смертності серед молодих людей. У третю, весняну хвилю, загальна смертність зросла до 3% (порівняно з 1,5% торішніми), при цьому зросла кількість померлих пацієнтів у віці 30-40 років.
До того ж реальна смертність може бути значно вище, кажуть лікарі.
"Реальна смертність від коронавірусу в 2-3 рази вище від офіційної... Вона дуже залежить від заповнювання лікарень. Ми постійно чуємо зі ЗМІ, що критерії госпіталізації знижуються і знижуються, і все більше важких хворих залишаються без лікарні та догляду", - говорить експерт Ігор Бровченко.
У лікарнях не вистачає "кисневих точок", але хворих продовжують везти. Головне завдання стаціонарів - киснева підтримка, при цьому знайти місце з киснем з кожним днем все проблематичніше.
Медики сподіваються, що карантинні обмеження дозволять знизити число госпіталізацій. Але результат локдауну, введеного в критичних регіонах, буде видно лише через кілька тижнів.
Відео: Смертність від коронавірусу може вирости (ТСН)
Зазначимо, що на 6 квітня рівень смертності майже досяг рекордного показника за 2 квітня (тоді було 433 летальних випадків за добу з майже 20 тисяч нових хворих). А станом на 6 квітня померло ще 430 пацієнтів з коронавірусом (при прирості нових випадків - 13 276).
Раніше ми писали, що у Харківській області, де насувається колапс через коронавірус, вже не вистачає кисню.